рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 6.7/10
(35 гласови)

Содржина

Јуда Бен-Хур, принц кој неговиот посвоен брат, официр во Римската војска, лажно го обвинил за предавство, се враќа во татковината после години прогонство на море за да најде одмазда, но наместо тоа пронаоѓа извинување.

Слики

Бен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-Хур

Прегледи


Прегледано од Antropos
четврток, 11 јуни 2020 21:03
Ne znam zašto Holywood ima potrebu popravljati savršenstvo. I onda napravi sranje. Izvorni Ben Hur se ne može bolje napraviti. Ovaj film je bezvezni remake. Zbljuv.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Препораки
 • Воскреснат (2016)

  image
  Овој филм е според епската библиска приказна за Воскресението, раскажана низ призмата на еден неверник. Клавиј (Џозеф Фајнс) е моќен римски воен трибун кој заедно...
 • Краљ Артур (2004)

  image
  Римском Царству прети пропаст, и веќина римских трупа повлачи се из удаљених колонија, па тако и Енглеске. Меѓутим, на острву и даље закон спроводи неколико...
 • Црно злато (2011)

  image
  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за...
 • Тринаесеттиот воин (1999)

  image
  Ибн Фадлан (Антонио Бандерас) је муслимански изасланик из Багдада који путује на састанак са краљем Сакалибе, али га пре него што тамо стигне отимају викинзи....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.