СОДРЖИНА

Окосница приче је супарништво Јуде Бен Хура и Месале, римског заповедника који га лажно оптужује за покушај атентата. Оставши без титуле, одвојен од породице и жене коју воли, Бен Хур бива заробљен на римским галијама. Након година проведених на мору, враќа се у домовину и тражи освету. Поново се среќу и то у чувеној трци двоколица, у којој ќе Јуда поразити Месалу и повратити углед који му је једном давно свирепо одузет.

Слики

Бен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-ХурБен-Хур

Прегледи


Прегледано од Antropos
четврток, 11 јуни 2020 21:03
Ne znam zašto Holywood ima potrebu popravljati savršenstvo. I onda napravi sranje. Izvorni Ben Hur se ne može bolje napraviti. Ovaj film je bezvezni remake. Zbljuv.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Сеништен возач: Духот на одмаздата (2011)

  денес
  image
  Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  денес
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Осумте на Оушн (2018)

  денес
  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
 • Гејмер (2009)

  денес
  image
  Смештен у свет будуќности, где људи могу да контролишу друге људе у огромном мулти-плејер интернет окружењу, главна играчка звезда игрице „Слејерс“ покушава да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.