СОДРЖИНА

Хари Дин (Колин Фирт) секогаш имал добри идеи. Тој работи како кустос за медиумскиот магнат Лајонел Шабандар (Ален Рикман) и смислува добро разработен план да го неведе Лајонел да купи лажна слика од Моне. Во сплетката му помага прекрасната П. Џ. Пузновски (Камерон Дијаз) која треба да го убеди Шабандар дека сликата на Хари е оригинална. Измамите лесно се смислуваат, но спроведувањето во реалноста е потешкиот дел, па тоа ќе ги доведе ликовите во урнебесни ситуации...

Слики

ГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбитГамбит

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Good Gals (2019)

  image
  The story of a gang of French female robbers disguised as men, who operated in the Avignon area in the mid-1980s.
 • Семејни вредности (2008)

  image
  Здодевен татко, лојална жена, прониклива ќерка. Наизглед обично семејство чиј свет се распаѓа кога ќе откријат спортскта торбица полна со пари.
 • Тајна азурне обале (2021)

  image
  Август је 1970. Као и сваке године, милијардер Клод Треншан ињегова супруга бораве у раскошној вили у Сен Тропеу. Чини се да им ништа не може покварити добро...
 • Крими далавери (2013)

  image
  Двајца криминалци ја киднапираат сопругата на корумпиран инвеститор за недвижности надевајќи се на богат откуп. Но, тој не покажува интерес да плати еден милион...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.