СОДРЖИНА

Џуџето крадец Калвин се преправа во бебе за да врати еден украден дијамант скриен во домот на една двојка без деца. Но циничниот Калвин открива дека животот како бебе е пекол, а враќањето на дијамантот е многу потешко отколку што мислел.
Еден криминален шеф им нуди 100.000 долари на неодамна пуштеното од затвор џуџе крадец, високо 90 см, по име Калвин Симс и на партнерот Перси за да украдат еден познат дијамант. Но, грабежот оди во лоша насока, а на Калвин дијамантот му паѓа во чантата на Ванеса Едвардс. Следејќи ги Ванеса и нејзиниот сопруг Дерил до нивниот дом во предградијата, Перси и Калвин ги наслушнуваат како разговараат за тоа да оформат семејство. Па така, тие осмислуваат план за враќање на украдениот дијамант. Калвин ќе се преправи во бебе, ќе се инфилтрира во нивниот дом и ќе избега со дијамантот. Откако го наоѓа Калвин во кошница за бебе оставена на неговиот трем, Дерил ја користи шансата да докаже дека е подготвен за татковство преку грижа за напуштеното бебе. Но цврстиот и циничен Калвин открива дека животот како бебе е пекол, а враќањето на дијамантот е многу потешко отколку што си замислувал.

Слики

Малиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот мажМалиот маж

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господин Батињол (2002)

  четврток
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Мојата маќеа е вонземјанка (1988)

  четврток
  image
  Вонземјанка е на тајна мисија на Земјата на која таа е прекрасна, привлечна и слободна жена. Нејзината мисија е да стапи во контакт со доста млад посветен научник.
 • The Captain (1972)

  четврток
  image
  Albania early 70'. A WW2 hero, retreated now at an old age at his little village struggles to adjust to the terms of the culture revolution, coming in the shape...
 • Колосална (2016)

  четврток
  image
  Глорија је незапослена девојка која је стално по журкама и која је присиљена да напусти свој живот у Њујорку и врати се у родни град кад је дечко избаци стана....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.