СОДРЖИНА

Бескрупулозни боксерски промотори, насилни организатори на обложување, руски гангстер, некомпетентни ограбувачи аматери и наводно еврејски златари, се обидуваат да најдат еден украден дијамант во лондонското подземје.
Крадецот на дијаманти Френки Четири Прсти (Бенисио Дел Торо) патувајќи кон Њујорк, пристигнува во Лондон за да му испорача еден џиновски дијамант на својот шеф Ави (Денис Фарин). Но откако им испорачува повеќе помали дијаманти на една група од лондонски криминалци, дијамантот паѓа во погрешни раце. Во меѓувреме, двајца боксерски промотори го откриваат ирскиот ромски боксер Мики О'Нил (Бред Пит) со кого се надеваат дека ќе се збогатат ако "падне" при борбата, како што му е кажано. Кога Ави пристигнува во Лондон барајќи го својот дијамант, настанува хаос кога различни групи се придружуваат во потрагата. Во целиот тој хаос ќе видиме лоши темпераменти, кучиња, дијаманти, монтажни куќи, боксери и разновидни оружја.

Слики

СнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнеч

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Еден не чул, друг не видел (1989)

  image
  Дејв е глув, а Воли е слеп. Сведоци се на убиство кое Дејв го видел, а Воли го слушнал.
 • Старски и Хач (2004)

  image
  Една од најпопуларните телевизиски двојки доаѓа на големото платно во оваа пародија на популарната серија од 1970-тите. Придружете им се на стегнатиот Дејвид...
 • Како одвратити пљачкаше (2020)

  image
  Ово је црна комедија о одрастању смештена у ледену зиму северног Висконсина и спој је филмова 'Сам у куќи' и 'Фарго'. Уз низ несреќних случајности, матуранткиња...
 • Холивудска измама (2020)

  image
  Двајца филмски продуценти должат пари на мафијата. За да се спасат, пробуваат да ја искористат својата ѕвезда да ја измами мафијата.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.