рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(113 гласови)

Содржина

Бескрупулозни боксерски промотори, насилни организатори на обложување, руски гангстер, некомпетентни ограбувачи аматери и наводно еврејски златари, се обидуваат да најдат еден украден дијамант во лондонското подземје.
Крадецот на дијаманти Френки Четири Прсти (Бенисио Дел Торо) патувајќи кон Њујорк, пристигнува во Лондон за да му испорача еден џиновски дијамант на својот шеф Ави (Денис Фарин). Но откако им испорачува повеќе помали дијаманти на една група од лондонски криминалци, дијамантот паѓа во погрешни раце. Во меѓувреме, двајца боксерски промотори го откриваат ирскиот ромски боксер Мики О'Нил (Бред Пит) со кого се надеваат дека ќе се збогатат ако "падне" при борбата, како што му е кажано. Кога Ави пристигнува во Лондон барајќи го својот дијамант, настанува хаос кога различни групи се придружуваат во потрагата. Во целиот тој хаос ќе видиме лоши темпераменти, кучиња, дијаманти, монтажни куќи, боксери и разновидни оружја.

Слики

СнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнечСнеч

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.