poster

Екипа Фоки шест: Нападот на Осама бин Ладен

Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden (2012)рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 5.4/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

„Екипа Фоки Шест: Нападот на Осама бин Ладен“ е акциски филм кој се фокусира на американската специјална единица Фоки кои го убија Осама бин Ладен во неговото скривалиште во Пакистан во 2011 година. Филмот ги следи членовите на специјалната единица Фоки 6 во текот на нивната обука за мисијата и кулминира со смелиот ноќен напад на комплексот на Бин Ладен. Првично, Фоките не беа свесни дека нивната цел е самиот најбаран човек на светот. Кога тимот конечно дознава дека целта е Бин Ладен, филмот ги прикажува интензивните емоции што ги чувствува тимот кога сфаќаат дека тие лично имаат шанса да го елиминираат најомразениот непријател на Соединетите Држави и да се одмаздат за нападите на 11 септември.

Слики

Екипа Фоки шест: Нападот на Осама бин ЛаденЕкипа Фоки шест: Нападот на Осама бин Ладен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скршен човек (2003)

  image
  Откако по филмовите „Брзи и бесни“ и „xXx“ американскиот глумец Вин Дизел станува акциона ѕвезда, можел да избира нови проекти со кои ќе ѝ се претстави на...
 • Договор (2006)

  image
  Учитељу и тренеру кошарке и бејзбола Реју Кину супруга умире од рака, а полиција убрзо затим хапси његовог сина тинејџера због пушења траве. Реј га позива да оду...
 • Përballë Rrezikut (1993)

  image
  Иствуд се појављује у улози Френка Хоригана, агента ветерана тајне службе прогоњеног неуспехом у одбрани Џона Кенедија од атентата. Тридесет година касније, он...
 • Херој и Терор - филм (1988)

  image
  Пре три године О'Брајан је успео да ухвати мистериозног психопату, серијског убицу Сајмона Муна. Од тог дана живи са сталном ноќном мором да Сајмон, ужасни...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.