poster

Хобит: Пустошот на Смауг

The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

Режисер: Peter Jackson

рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.86/10
(121 глас)

СОДРЖИНА

Билбо Багинс го продолжува патувањето со волшебникот Гандалф и со тринаесет џуџиња кои ги предводи Торин Оукенсшилд, во епска авантура за повторно освојување на Осамената Планина и на изгубеното кралство на џуџињата, Еребор. Откако го преживува почетокот на нивното неочекувано патување, дружината продолжува на исток, по патот среќавајќи го менувачот на кожата, Беорн, како и еден куп џиновски пајаци во опасната шума Мирквуд. Откако избегнуваат заробување од опасните шумски виленици, џуџињата патуваат во Езерскиот Град и на крајот до Осамената Планина, каде мораат да се соочат со најголемата опасност, со суштество кое е пострашно од сите други. Тоа е суштество што ќе ја искуши не само нивната храброст туку и границите на нивното пријателство, а и мудроста на самото патување. Тоа е змејот Смауг.

Слики

Хобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на Смауг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аеродром 1975 (1974)

  денес
  image
  У другом делу филма Аеродром, пилот мале летилице доживљава инфаркт И удара у кокпит Боинга 747 чија посада гине а пилот ослепи. Неким чудом 747 остаје у ваздуху...
 • Торнадо (1996)

  денес
  image
  Џо Хардинг лансира направа што може да собира податоци од центарот на торнадо. Нејзиниот поранешен сопруг, Бил, пронаоѓачот на машината, ѝ се придружува во ловот...
 • КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО (1995)

  денес
  image
  За да ја ослободи својата киднапирана сестра, механичарот за спортски автомобили Чан Фох-То (Џеки Чен) мора да го порази лидерскиот криминалец, во улични трки.
 • Морски живот со Стив Зису (2004)

  денес
  image
  Меѓународно познатиот океанограф, Стив Зису (Бил Мари) и неговиот екипаж кој го носи името „Тим Зису“, отпловуваат на експедиција во лов на мистериозната,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.