poster

Хобит: Пустошот на Смауг

The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

Режисер: Peter Jackson

рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 6.4/10
(216 гласови)

Содржина

Билбо Багинс го продолжува патувањето со волшебникот Гандалф и со тринаесет џуџиња кои ги предводи Торин Оукенсшилд, во епска авантура за повторно освојување на Осамената Планина и на изгубеното кралство на џуџињата, Еребор. Откако го преживува почетокот на нивното неочекувано патување, дружината продолжува на исток, по патот среќавајќи го менувачот на кожата, Беорн, како и еден куп џиновски пајаци во опасната шума Мирквуд. Откако избегнуваат заробување од опасните шумски виленици, џуџињата патуваат во Езерскиот Град и на крајот до Осамената Планина, каде мораат да се соочат со најголемата опасност, со суштество кое е пострашно од сите други. Тоа е суштество што ќе ја искуши не само нивната храброст туку и границите на нивното пријателство, а и мудроста на самото патување. Тоа е змејот Смауг.

Слики

Хобит: Пустошот на СмаугFoto: RTL / © 2013 METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC. and WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC.Foto: RTL / © 2013 METRO-GOLDWYN-MAYER PICTURES INC. and WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC.Хобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на СмаугХобит: Пустошот на Смауг

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Џек Хантер (И. Сергеј), авантурист и ловец на богатства, оди во Сирија по убиството на неговиот ментор, професорот Фредрик Шафер (С. Лоулор), кој му беше како...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Фантастични ѕверки: Тајните на Дамблдор (2022)

  image
  Професоорот Албус Дамблдор знае дека моќниот волшебник Гелерт Гринделвалд се обидува да заземе целосна контрола врз магичниот свет. Свесен дека не може да го...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.