poster

Падот на Олимп

Olympus Has Fallen (2013)

Режисер: Antoine Fuqua

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(118 гласови)

Содржина

Кога Белата куќа (со име Олимп како код во тајните служби) е преземена од терористи, а е заробен и претседателот, поранешен претседателски телохранител Мајк Бенинг и самиот се наоѓа заробен во зградата. Националните безбедносни тела се подготвуваат за одговор, а за повторно да ја заземат Белата куќа, да го спасат претседателот и да избегнат уште поголема меѓународна криза, ќе мораат да се потпрат на вештините и знаењето на Бенинг. Режијата е на Антоан Фукуа, а актерската екипа е составена од ѕвезди како Џерард Батлер, Морган Фримен, Анџела Басет, Мелиса Лео, Ешли Џад и Рик Јун.

Слики

Падот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на ОлимпПадот на Олимп

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • 355 (2022)

  image
  Када строго чувано оружје падне у руке плаќеника, ЦИА агенткиња Мејсон Браун (за Оскара номинована Џесика Честејн) морќе да удружи снаге са немачком агенткињом...
 • Под опсада (1992)

  image
  Кејси Рајбек е готвач на морнаричкиот борбен брод Мисури. Група платеници предводени од агентот на ЦИА Страникс се качуваат на бродот сакајќи да ги конфискуваат...
 • Црвено небо (2014)

  image
  Осрамотениот пилот Буч Мастерс го води одредот за враќање на катаклизмата ВМД. Кога ќе открие дека неговиот поранешен пријател Том Крег работи со ретористите,...
 • Мрачни анѓео (1996)

  image
  Радња филма смештена је у Њу Орлеанс, родни град енигматичног детектива Волтера (Ерик Робертс). Због актуелног случаја он одлази у мрачне делове града да би...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.