ФИЛМОВИ Страница 1

 • Џони Инглиш: Повторно роден

  сабота

  18.1.20

  17:00

  Џони Инглиш: Повторно роден

  Johnny English Reborn (2011)

  Роан Аткинсон се враќа во улогата на случајниот таен агент, кој не знае што е тоа страв и опасност во хумористичниот шпионски трилер „Џони Инглиш: Повторно роден. Во неговата најнова авантура, чудниот разузнавачки...

 • Навивачки: Сè за победа

  сабота

  18.1.20

  17:20

  Навивачки: Сè за победа

  Bring It On: In It to Win It (2007)

  Двата навивачки тима во средното училиште „Камп спирит тандер" се во жестока конкуренција. Карсон и Пен се сакаат, но се на спротивни тимови. Ќе успее ли нивната врска?

 • ЗАМКА ЗА СНОВЕ

  сабота

  18.1.20

  18:20

  ЗАМКА ЗА СНОВЕ

  DREAMCATCHER (2003)

  Njihova veza postaje više od običnog prijateljstva. Sada su oni već odrasli, žive svoje živote i imaju svoje probleme, ali se sećaju svoje hrabrosti i moći koja im je više teret nego dar. Kada jedna strašna nesreća...

 • Мистер Бин

  сабота

  18.1.20

  18:20

  Мистер Бин

  Bean (1997)

  Есента 1997 година еден многу познат донатор ѝ дава подарок од 50 милиони долари на галеријата „Грирсон“ во Калифорнија за да се врати дома најпознатата американска слика, „Мајката на Вислер“. Досега, ова битно...

 • Ридиковите хроники

  сабота

  18.1.20

  18:50

  Ридиковите хроники

  The Chronicles of Riddick (2004)

  Бараниот криминалец Ридик пристига на планетата Хелион и треба да се бори против инванзивната империја на Некромонгерите, армија што планира да ги смени или убие сите луѓе во универзумот.

 • Зимска принцеза

  сабота

  18.1.20

  19:00

  Зимска принцеза

  A Winter Princess (2019)

  Princeza koja u tajnosti radi na skijalištu udružuje snage s vlasnikovim bratom kako bi organizirali proslavu 50. obljetnice skijališta.

 • Поволна позиција

  сабота

  18.1.20

  19:20

  Поволна позиција

  Vantage Point (2008)

  Svedoci pokušaja atentata na predsednika Sjedinjenih Američkih Država opisuju svoje različite tačke gledišta na taj događaj. Dok se njihove priče razvijaju, agenti Tajne službe Tomas Barns (Denis Kvejd) i Kent Tejlor...

 • Отскок

  сабота

  18.1.20

  19:20

  Отскок

  Rebound (2005)

  Кога избликот на бес за време на еден натпревар се претвора во срамен јавен инцидент, познатиот кошаркарски тренер на колеџ Рој Мекормик (Мартин Лоренс) е приморан да прифати работа како тренер на еден никаков...

 • Кралот Артур и легендата за мечот

  сабота

  18.1.20

  19:56

  Кралот Артур и легендата за мечот

 • Ледено доба 3: Доба на диносаурусите

  сабота

  18.1.20

  20:00

  Ледено доба 3: Доба на диносаурусите

  Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (2009)

  Хероите од мразот од светски познатите блокбастери ЛЕДЕНО ДОБА и ЛЕДЕНО ДОБА 2: ТОПЕЊЕ се вратија, на неверојатна авантура. Овојпат, тие се под мразот и откриваат свет на диносауруси. ЛЕДЕНО ДОБА 3: ДОБА НА...

 • Коцкарска куќа

  сабота

  18.1.20

  20:05

  Коцкарска куќа

 • Игран филм

  сабота

  18.1.20

  20:35

  Игран филм

 • МВС: Нонстоп на станицата

  сабота

  18.1.20

  21:00

  МВС: Нонстоп на станицата

  Iss 24/7 On A Space Station (2018)

  MSS je najveći objekat ikad izgrađen. Trup od 9.700 m2 omogućuje astronautima da se pripreme za bestežinsko stanje pre odlaska na Mars. Na izgradnji stanice radilo je 16 nacija, što je omogućilo ljudima iz celog sveta...

 • 40-годишната девица

  сабота

  18.1.20

  21:00

  40-годишната девица

  The 40-Year-Old Virgin (2005)

  Енди Ститзер има 40 години, а сè уште немал секс. Неговите пријатели се на мисија да му помогнат да легне нешто... брзо! Ќе го преживее ли нивниот совет? Ќе ѝ падне в раце на некоја ептен искусна или некоја ептен...

 • Лек против здравје

  сабота

  18.1.20

  21:00

  Лек против здравје

  A Cure for Wellness (2016)

  Локхарт е брокер на Вол стрит и е испратен од неговата фирма во еден далечен алпски медицински бањски центар. Локхарт оди да го земе генералниот директор на компанијата, Пемброук, кој е пациент во бањата и му кажал на...

Почеток « 1 2 3 ... 22 23 24 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.