ФИЛМОВИ Stranica 1

 • Разголената Венера

  понеделник

  16.9.19

  04:30

  Разголената Венера

  Venus Uncovered (2017)

  Професорката Бетани Хјуз оди на Медитеранот за да ја открие вистината за Венера. Како истрајала оваа бесмртна божица до 21 век и што открива нејзината приказна за нас луѓето?

 • Шоуто на Ајхман

  понеделник

  16.9.19

  04:45

  Шоуто на Ајхман

  The Eichmann Show (2015)

  Во 1961 година, во Израел се подготвува судењето на злогласниот нацистички функционер Адолф Ајхман. Американскиот продуцент Милтон Фрухтман е длабоко уверен дека судењето и сведочењето за монструпзните нацистички...

 • игран филм - реприза

  понеделник

  16.9.19

  05:15

  игран филм - реприза

 • Семоќниот Еван

  понеделник

  16.9.19

  05:55

  Семоќниот Еван

  Evan Almighty (2007)

  Еван Бакстер е нов член на конгресот со светла иднина и со намера „да го смени светот". Бог ќе ја слушне оваа порака и решава да му помогне...

 • Никогаш не е доцна за љубов

  понеделник

  16.9.19

  06:15

  Никогаш не е доцна за љубов

  Now Is Good (2012)

  Теса, која има само уште неколку месеци живот, прави список на „работи што треба да се направат пред смртта“. Таа бара нови искуства, решена да го живее животот што е можно поенергично. Највозбудливото од сѐ е...

 • Фанатик

  понеделник

  16.9.19

  06:55

  Фанатик

  High Fidelity (2000)

  Rob, vlasnik prodavnice ploča i osoba koja kompulsivno pravi spiskove, analizira svojih pet najvećih raskida, uključujući i jedan koji je trenutno u toku.

 • Последното патување

  понеделник

  16.9.19

  07:25

  Последното патување

  The Last Ride (2004)

  По триесет години во затвор, поранешен затвореник го ангажира внукот да му се освети на полицаецот што го ставил зад решетки.

 • Кој ќе го добие кучето?

  понеделник

  16.9.19

  08:20

  Кој ќе го добие кучето?

  Who Gets the Dog? (2016)

  Парот што минува низ развод се кара околу старателството за саканото куче.

 • Сопрузи и сопруги

  понеделник

  16.9.19

  08:50

  Сопрузи и сопруги

  Husbands and Wives (1992)

  Кога нивните најдобри пријатели ќе најават дека се разделуваат, еден професор и неговата сопруга почнуваат да ги откриваат проблемите во сопствениот брак.

 • Касетите со Армстронг

  понеделник

  16.9.19

  08:55

  Касетите со Армстронг

  The Armstrong Tapes (2019)

  "Armstrongovi snimci", jednosatni dokumentarac koji prikazuje profesionalni i privatni život prvog čoveka koji je zakoračio na Mesec. Iako su njegove reči izgovorene na površini Meseca poznate svima, čovek koji ih je...

 • Жетварска месечина

  понеделник

  16.9.19

  08:55

  Жетварска месечина

  Harvest Moon (2015)

  Dženifer Stoun (Džesi Šram), devojka iz bogate porodice, ogorčena je kad shvati da joj je porodica bankrotirala. Seli se sa Beverli Hilsa na farmu, u nadi da će uspeti da preokrene sreću. Njene izmene ne dopadaju se...

 • Инспектор Дипен

  понеделник

  16.9.19

  10:20

  Инспектор Дипен

  Kommissar Dupin: Bretonische Geheimnisse (2019)

  Bretanju neki vide kao kraj sveta. Tako je i sa inspektorom Dipenom, koji je preseljen iz jedinice u Parizu. Alergičan je na ribu i plaši se okeana, pa se oseća kao riba van vode. Ipak šarmom i toplotom uspeva da...

 • БЕБИ КАМП ЗА ТРЕНИРАЊЕ

  понеделник

  16.9.19

  10:25

  БЕБИ КАМП ЗА ТРЕНИРАЊЕ

  BABY BOOT CAMP (2014)

 • Клуб на читатели на Џејн Остин

  понеделник

  16.9.19

  10:30

  Клуб на читатели на Џејн Остин

  The Jane Austen Book Club (2007)

  Шест жители на Калифорнија оформуваат клуб за дискусија околу делата на Џејн Остин, само за да откријат дека нивните врски -- и стари и нови -- почнуваат да покажуваат сличности со верзиите на нејзините романи од...

 • Бетовен

  понеделник

  16.9.19

  10:30

  Бетовен

  Beethoven (1992)

  И покрај тоа што отпрвин конвенционално настроениот татко негодува, семејство кое живее во предградието посвојува кутре бернардинец кое брзо пораснува и го спасува бизнисот на таткото.

Почеток « 1 2 3 ... 23 24 25 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се