ФИЛМОВИ Страница 1

 • Ранго

  понеделник

  30.1.23

  07:35

  Ранго

  Rango (2011)

  Кога еден камелеон кој е домашен миленик и пати од криза на идентитет, доживува незгода во еден стереотипен вестерн град по име Дирт, тој има единствена можност да си создаде сосема нов имиџ. Нарекувајќи се Ранго,...

 • Смртоносен извор

  понеделник

  30.1.23

  23:10

  Смртоносен извор

  Wicked Spring (2002)

  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе се најдат. Ноќта ќе ја минат заедно, но утрото пак ќе ги...

 • Каламити, детството на Марта Џејн Канари

  вторник

  31.1.23

  06:00

  Каламити, детството на Марта Џејн Канари

  Calamity, une enfance de Martha Jane Cannary (2020)

  Америка, 1863. 12-годишната Марта Џејн патува со своето семејство и многу други на американскиот Запад во потрага по подобар живот. Кога татко ѝ ќе се повреди, таа мора да се грижи за нејзините браќа и сестри и да...

 • Блекторн

  вторник

  31.1.23

  21:00

  Блекторн

  Blackthorn (2011)

  Буч Кесиди, т.н. Блекторн, живее мирен живот во едно зафрлено боливиско село. Уморен е од многубројните настани во САД и сака да си го види семејството пред да умре. Поради тоа, тргнува на долго патување дома, но...

 • Тие што ми посакуваат смрт

  среда

  1.2.23

  02:55

  Тие што ми посакуваат смрт

  Those Who Wish Me Dead (2021)

  Кога Хана (Анџелина Џоли), експерт за преживување, налетува на раскрвавено и трауматизирано 12-годишно момче, тие се движат низ густите шуми бегајќи од двајца безмилосни убијци кои го гонат момчето низ пожарите во...

 • Непростено

  среда

  1.2.23

  23:00

  Непростено

  Unforgiven (1992)

  Единаесет години поминале откако Били Муни го оставил оружјето и им се посветил на децата и на фармата која едвај преживува. Голема награда го примамува повторно да се активира со верниот партнер Нед.

 • Двобој

  четврток

  2.2.23

  00:55

  Двобој

  The Duel (2016)

  Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ. Приказни за војна, убивање и за светото следуваат таму каде...

 • Повратник

  четврток

  2.2.23

  23:10

  Повратник

  The Revenant (2015)

  Во Америка во 1820-тите, легендарниот авантурист Хју Глас (Леонардо Дикаприо) е на експедиција, истражувајќи ги неистражените дивини, каде се бори за преживување откако е нападнат од гризли и е оставен од својата...

 • Млади револвераши

  петок

  3.2.23

  02:20

  Млади револвераши

  Young Guns (1988)

  Група млади пиштолџии, предводени од Били д Кид стануваат заменици за да одмаздат убиство на ранчер, нивен добродетел.

 • Двобој на Мисурију

  петок

  3.2.23

  13:55

  Двобој на Мисурију

  The Missouri Breaks (1976)

  Ухвативши једног од крадљиваца стоке са свог ранча, људи моќног земљопоседника Давида Брекстона, упркос противљењу сензибилне Брекстонове ќерке Џејн, одлучују да га обесе као опомену другима. Дознавши за судбину свог...

 • Мачорот во чизми

  сабота

  4.2.23

  06:00

  Мачорот во чизми

  Puss in Boots (2011)

  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец. Додека се обидува да ги украде волшебните гравчиња од...

 • Двобој на Мисурију

  сабота

  4.2.23

  12:20

  Двобој на Мисурију

  The Missouri Breaks (1976)

  Ухвативши једног од крадљиваца стоке са свог ранча, људи моќног земљопоседника Давида Брекстона, упркос противљењу сензибилне Брекстонове ќерке Џејн, одлучују да га обесе као опомену другима. Дознавши за судбину свог...

 • Човек закона

  сабота

  4.2.23

  14:55

  Човек закона

  Lawman (1971)

  Шериф из града Бенок, Џерад Медокс стиже у суседни град Сабат у потрази за групом каубоја која је раније дивљала у Беноку, убивши притом једног старца. Медокс налази шерифа Сабата и показује му списак људи за којима...

 • Блекторн

  недела

  5.2.23

  00:10

  Блекторн

  Blackthorn (2011)

  Буч Кесиди, т.н. Блекторн, живее мирен живот во едно зафрлено боливиско село. Уморен е од многубројните настани во САД и сака да си го види семејството пред да умре. Поради тоа, тргнува на долго патување дома, но...

 • Човек закона

  недела

  5.2.23

  13:00

  Човек закона

  Lawman (1971)

  Шериф из града Бенок, Џерад Медокс стиже у суседни град Сабат у потрази за групом каубоја која је раније дивљала у Беноку, убивши притом једног старца. Медокс налази шерифа Сабата и показује му списак људи за којима...

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.