ФИЛМОВИ Страница 1

 • Вторпат

  вторник

  31.1.23

  10:00

  Вторпат

  Down to Earth (2001)

  Ланце Бартон (Цхрис Роцк) мучи муку са професијом која му никако не лежи. Покушава се докопати места у финалу комичарског такмичења, али у томе ќе га спречити прст судбине односно позив одозго. Ненадана смрти пре...

 • Алвин и верверичките: Големото патешествие

  вторник

  31.1.23

  10:00

  Алвин и верверичките: Големото патешествие

  Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (2015)

  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат три дена да стигнат до него и да го спречат...

 • Огнена стихија

  вторник

  31.1.23

  10:15

  Огнена стихија

  Wild Fire (2005)

  Неконтролиран пожар станува најголемиот во сезоната и загрозува илјадници хектари земја. Среде пожарот има ранч на кој се наоѓаат огромен број на егзотични животни, кои се отфрлени од циркуси и разни зоолошки градини....

 • Животот е убав

  вторник

  31.1.23

  10:20

  Животот е убав

  La vita è bella (1997)

  Италијанскиот Евреин Гвидо со семејството се одведени во концентрационен логор за време на Втората светска војна. Тој се обидува да го заштити синот од ужасите превртувајќи ја ситуацијата во игра, велејќи му дека...

 • Милоста на Ѓаволот

  вторник

  31.1.23

  10:25

  Милоста на Ѓаволот

  The Devil's Mercy (2008)

  Бет и Мет Винтерс ќе купат нова куќа во Конектикат за неверојатно ниска цена. Но нивниот син ќе одбие да живее таму, тврдејќи дека во куќата живеат чудовишта. И покрај противењата на синот, тие ќе се вселат во куќата,...

 • Документарен филм

  вторник

  31.1.23

  10:30

  Документарен филм

 • Татковците не се во Кашмир

  вторник

  31.1.23

  10:40

  Татковците не се во Кашмир

  No Fathers in Kashmir (2019)

  Британската Кашмирка, тинејџерката Нор, оди во потрага по татко ѝ. Нејзе ѝ се придружува Маџид, локално кашмирско дете. Ненамерно тие се вовлечени во 70-годишниот кашмирски конфликт на едно од најсмртоносните места на...

 • Изгубениот град

  вторник

  31.1.23

  10:50

  Изгубениот град

  The Lost City (2022)

  Брилијантната, но повлечена авторка Лорета Сејџ (Сандра Булок) ја минува својата кариера пишувајќи за егзотични места во нејзините популарни романтично-авантуристички романи со згодниот модел од насловната страница...

 • Јас сум роб

  вторник

  31.1.23

  10:55

  Јас сум роб

  I Am Slave (2010)

  Вистинска приказна за модерното ропство во 21 век и девојката која го преживеала пеколот во Судан и Лондон за на крај да стане активист за граѓански права.

 • НАЗДРАВЉЕ, БЕБО ПАНДО

  вторник

  31.1.23

  11:00

  НАЗДРАВЉЕ, БЕБО ПАНДО

  SNEEZING BABY PANDA (2015)

 • Немапирано

  вторник

  31.1.23

  11:30

  Немапирано

  Uncharted (2022)

  „Немапирано“ го следи ловецот на богатство Нејт Дрејк, потомок на истражувачот Сер Френсис Дрејк кој верува дека дознал каде се наоѓа Ел Дорадо, легендарниот јужноамерикански златен град, од проколната златна статуа....

 • Американска свадба

  вторник

  31.1.23

  11:45

  Американска свадба

  American Wedding (2003)

  Џим је коначно успео да сакупи храброст и запроси своју девојку Мишел, која је одушевљено пристала. Меѓутим, прави проблеми за Џима тек почињу, јер мора да испланира церемонију венчања. Свадби се, исто колико и...

 • ЛЕТЕЧКИОТ ЛИФТБОЈ

  вторник

  31.1.23

  11:50

  ЛЕТЕЧКИОТ ЛИФТБОЈ

  Abeltje (1998)

  Филмот е врз основа на книгата на познатата холандска писателка Ени М.Г. Шмит. Спектакуларна приказна за Абелтје, интересн мал лифт-бој, којшто со стискање на копчиња во лифтот отпочнува авантура полна со комични...

 • Џејк на квадрат

  вторник

  31.1.23

  12:00

  Џејк на квадрат

  Jake Squared (2013)

  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.

 • Сам во темнината 2

  вторник

  31.1.23

  12:20

  Сам во темнината 2

  Alone In The Dark 2 (2008)

  Абнер Лунберг (Л.Хенриксен), поранешен ловец на вештерки, е присилен да се врати и да се бори против својот стар непријател, опасната вековна вештерка. Овој пат, Лундберг ги здружува силите со Едвард Камби (Р. Јун),...

Почеток « 1 2 3 ... 58 59 60 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.