ФИЛМОВИ Страница 1

 • Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2

  петок

  16.4.21

  14:25

  Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2

  Ralph Breaks the Internet (2018)

  Ванелоп и Уништувачот Ралф го оставаат светот на аркадите за да го истражуваат возбудливиот свет на интернетот. Тие одат на мисија да ја спасат видеоиграта “Шугар раш“ на Ванелоп, но дали овие несреќници ќе успеат во...

 • Божиќ во градот

  петок

  16.4.21

  15:50

  Божиќ во градот

  Christmas in the City (2013)

  Како би помогла ќерци током празника једна, жена (Ешли Вилијамс) покушава да поврати дух Божиќа у својој робној куќи.

 • Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2

  сабота

  17.4.21

  08:15

  Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2

  Ralph Breaks the Internet (2018)

  Ванелоп и Уништувачот Ралф го оставаат светот на аркадите за да го истражуваат возбудливиот свет на интернетот. Тие одат на мисија да ја спасат видеоиграта “Шугар раш“ на Ванелоп, но дали овие несреќници ќе успеат во...

 • Том Сојер и Хаклбери Фин

  сабота

  17.4.21

  08:30

  Том Сојер и Хаклбери Фин

  Tom Sawyer & Huckleberry Finn (2014)

  Најновија филмска адаптација романа Марка Твена о авантурама Тома Сојера и Хаклбери Фина. Том Сојер и Хаклбери Фин су били сведоци убиства на гробљу, али склапају пакт да никада никоме не кажу шта су видели. Али,...

 • Лавиринт

  сабота

  17.4.21

  09:00

  Лавиринт

  Labyrinth (1986)

  Тинејџерката Сара ќе задоцни дома и родителите, кои штотуку излегуваат, ќе ја прекорат, со оглед на тоа што сметале дека Сара ќе го причува малиот брат Тоби. Кога родителите ќе заминат, Тоби почнува без престан да...

 • Хрониките на Нарнија: лавот, вештерката и орманот

  сабота

  17.4.21

  09:20

  Хрониките на Нарнија: лавот, вештерката и орманот

  The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)

  Четворо деце кроз орман отпутује у Нарнију и сазна да је њихова судбина да је ослободе док им у томе помаже мистични лав.

 • Совршениот маж

  сабота

  17.4.21

  12:05

  Совршениот маж

  The Perfect Man (2005)

  Уморна од преселбите кои следат кога мајка ѝ ќе раскине со некој безвреден човек, ќерката решава да ги преземе работите во свои раце во однос на нејзиниот љубовен живот.

 • И Ти

  сабота

  17.4.21

  12:15

  И Ти

  E.T. the Extra-Terrestrial (1982)

  Дете кое го измачуваат проблеми, собира храброст да му помогне на пријателски расположен вонземјанин да се врати дома.

 • Фантастични ѕверки и каде да се најдат

  сабота

  17.4.21

  15:50

  Фантастични ѕверки и каде да се најдат

  Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

  Врз основа на книгата на Џ. К. Ролинг, филмот ги следи авантурите на магизоологот Њут Шамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници на Њујорк, седумдесет години пред Хари Потер да ја прочита својата книга во...

 • Малата принцеза

  недела

  18.4.21

  02:25

  Малата принцеза

  A Little Princess (1995)

  Млада девојка е принудена да слугува во ученички дом кога татко ѝ исчезнува и се претпоставува дека е мртов.

 • Јакоб, Мими и кучињата што зборуваат

  недела

  18.4.21

  06:00

  Јакоб, Мими и кучињата што зборуваат

  Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi (2019)

  Јакоб и братучетката Мими се спријателуваат со Бос, водач на глутница кучиња што зборуваат. Заедно се обидуваат да го спасат локалниот парк од богатиот Лорд Пај кој сака да ја измени романтичната населба во област со...

 • Фантастични ѕверки и каде да се најдат

  недела

  18.4.21

  07:10

  Фантастични ѕверки и каде да се најдат

  Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

  Врз основа на книгата на Џ. К. Ролинг, филмот ги следи авантурите на магизоологот Њут Шамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници на Њујорк, седумдесет години пред Хари Потер да ја прочита својата книга во...

 • Мозли

  недела

  18.4.21

  09:20

  Мозли

  Mosley (2019)

  Овој анимиран филм следи фиктивно суштество наречено торифантс, кое бега од животот како слуга на фармата. Откако дознава дека другите торифанти стоеле на две нозе, Мозли се впушта во откривање на тајните за неговиот...

 • Хрониките на Нарнија: Патувањето на Јавачот на Зората

  недела

  18.4.21

  09:25

  Хрониките на Нарнија: Патувањето на Јавачот на Зората

  The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010)

  Вратете се кај магијата и чудесата на вашиот омилен свет на Ц. С. Луис преку фантастичниот нарниски брод, „Јавачот на Зората“. Во овој дел од блокбастер филмскиот бренд „Хрониките на Нарнија“, Едмунд и Луси Певенси,...

 • Малата принцеза

  недела

  18.4.21

  09:35

  Малата принцеза

  A Little Princess (1995)

  Млада девојка е принудена да слугува во ученички дом кога татко ѝ исчезнува и се претпоставува дека е мртов.

Почеток « 1 2 3 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.