ФИЛМОВИ Страница 1

 • Слава

  понеделник

  30.1.23

  07:00

  Слава

  Fame (2009)

  Филмот е инспириран од истоимениот голем хит од 1980 година. Дејството следи една група танчари и актери во текот на нивното школување во едно средно училиште за сценски уметности. Во борбата за остварување на својот...

 • АЛВИН И ВЕРВЕРИЧКИТЕ

  понеделник

  30.1.23

  07:30

  АЛВИН И ВЕРВЕРИЧКИТЕ

  Alvin and the Chipmunks (2007)

  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Како што се развива приказната, запознаваме три верверички...

 • Ранго

  понеделник

  30.1.23

  07:35

  Ранго

  Rango (2011)

  Кога еден камелеон кој е домашен миленик и пати од криза на идентитет, доживува незгода во еден стереотипен вестерн град по име Дирт, тој има единствена можност да си создаде сосема нов имиџ. Нарекувајќи се Ранго,...

 • Хари Потер и даровите на смртта 2

  понеделник

  30.1.23

  08:25

  Хари Потер и даровите на смртта 2

  Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)

  Филмскиот настан на генерацијата завршува во вториот дел од последното поглавје на монументалниот серијал „Хари Потер“. Во последниот предизвик меѓу ѕидовите на училиштето за вештерство и волшебништво „Хогвортс“, Хари...

 • Крзнена одмазда

  понеделник

  30.1.23

  09:15

  Крзнена одмазда

  Furry Vengeance (2010)

  Кога градежникот Ден Сендерс (Брендан Фрејзер) го сели семејството во рурален Орегон, за еден голем проект, еден ракун ги собира шумските пријатели за да пружат отпор. Несреќниот градежник сфаќа дека некоја природа е...

 • Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом

  понеделник

  30.1.23

  09:55

  Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом

  Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked (2011)

  Дејв и верверичките уживаат во забавата на луксузното крстосување, но нивниот одмор тргнува во неочекувана насока, до еден остров, што го нема на мапите. Сега, Алвин и пријателите бараат начин да се вратат во...

 • Убавицата и Ѕверот

  понеделник

  30.1.23

  11:45

  Убавицата и Ѕверот

  La belle et la bête (2014)

  Откако најмладата ќерка на еден трговец што има тежок живот му се нуди себеси на еден таинствен ѕвер на кој нејзиниот татко му должи пари, се развива неочекувана романса. Во 1810 година, еден уништен трговец е...

 • МАДАГАСКАР: БЕГСТВО ВО АФРИКА

  понеделник

  30.1.23

  13:15

  МАДАГАСКАР: БЕГСТВО ВО АФРИКА

  Madagascar: Escape 2 Africa (2008)

  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това предаден в зоопарк. След това се връщаме обратно в...

 • Плоди полициската кола

  понеделник

  30.1.23

  14:05

  Плоди полициската кола

  Pelle Politibil på sporet (2013)

  Плоди је полицијски ауто, задужен да чува ред у свом граду. Сада ќе добити задатак важнији од свих –да заштити нову атракцију парка природе, маму орла ретке врсте и њено јаје. Ствари се компликују када две шармантне...

 • Мадагаскар 3: Најбараните во Европа

  понеделник

  30.1.23

  14:45

  Мадагаскар 3: Најбараните во Европа

  Madagascar 3: Europe's Most Wanted (2012)

  Лавот Алекс, зебрата Марти, жирафата Мелман и нилскиот коњ Глорија сè уште се борат за да се вратат дома во својот сакан Њујорк. Нивното патување ги носи низ Европа, каде што наоѓаат совршено засолниште во еден...

 • Астерикс и Обеликс во Британија

  понеделник

  30.1.23

  21:15

  Астерикс и Обеликс во Британија

  Astérix & Obélix: Au service de sa Majesté (2012)

  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната римска армија, едно село успева да остане непокорено....

 • Хлор

  понеделник

  30.1.23

  22:25

  Хлор

  Chlorine (2013)

  Семејство од предградието се обидува да го сочува животот на висока нога во претерано материјалистичкото друштво Нова Англија. Кога климактеричната сопруга ќе го турне својот неспособен маж во екстремно лоша работа со...

 • Повик на дивината

  вторник

  31.1.23

  00:35

  Повик на дивината

  Call of the Wild (2009)

  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд). Дедото живее сам, неодамна станал вдовец и Рајан верува...

 • Љубав, јесен и ред

  вторник

  31.1.23

  03:10

  Љубав, јесен и ред

  Love, Fall & Order (2019)

  Цлаире одлази помоќи оцу на обитељској фарми бундева, но искре фрцају на све стране с њиховим старим супарником - и супротстављеним одвјетником.

 • Каламити, детството на Марта Џејн Канари

  вторник

  31.1.23

  06:00

  Каламити, детството на Марта Џејн Канари

  Calamity, une enfance de Martha Jane Cannary (2020)

  Америка, 1863. 12-годишната Марта Џејн патува со своето семејство и многу други на американскиот Запад во потрага по подобар живот. Кога татко ѝ ќе се повреди, таа мора да се грижи за нејзините браќа и сестри и да...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.