ФИЛМОВИ Страница 1

 • Осмиот патник 3

  вторник

  13.4.21

  07:40

  Осмиот патник 3

  Alien 3 (1992)

  Сигурни Вивер се враќа како офицерот Елен Рипли во ОСМИОТ ПАТНИК 3, каде се наоѓа заробена на една далечна планета-затвор населена со злобни поранешни затвореници, вооружени само со својот ум, во одбрана против...

 • И Ти

  вторник

  13.4.21

  10:05

  И Ти

  E.T. the Extra-Terrestrial (1982)

  Дете кое го измачуваат проблеми, собира храброст да му помогне на пријателски расположен вонземјанин да се врати дома.

 • Покемон: Детективот Пикачу

  вторник

  13.4.21

  10:20

  Покемон: Детективот Пикачу

  Pokémon Detective Pikachu (2019)

  Приказната почнува кога детективот Хари Гудман мистериозно исчезнува, побудувајќи го синот Тим да открие што се случило. Како помошник во истрагата се јавува бившиот Покемон партнер на Хари, детективот Пикачу кој е...

 • Свемирски војници

  вторник

  13.4.21

  12:00

  Свемирски војници

  Starship Troopers (1997)

  Радња филма прати младог војника по имену Џони Рико у његовој служби у мобилној пешадији, футуристичкој војној јединици. Рикова војна каријера напредује од регрута до подофицира и коначно до официра у меѓузвезданом...

 • Terminus

  вторник

  13.4.21

  14:10

  Terminus

  Terminus (2015)

  A day in the life of the London railway station Waterloo, forming an important cultural portrait of 1960's England, mixing reality and fiction.

 • Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  вторник

  13.4.21

  14:50

  Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  Godzilla: King of the Monsters (2019)

  Крипто-зоолошката агенција Монарх се соочува со напад на џиновски ѕверови, вклучувајќи ги Годзила, Мотра, Родан и троглавиот Крал Гидора. Овие древни суштества копнеат по надмоќ, оставајќи го човештвото да живее во...

 • Prototype

  вторник

  13.4.21

  15:40

  Prototype

 • Ngjyra që Ra nga Qielli

  вторник

  13.4.21

  17:30

  Ngjyra që Ra nga Qielli

  Color Out of Space (2019)

  Ноќна мора из свемира која долази из ума Х. П. Лавкрафта и од култног редитеља, Ричарда Стенлија, следи Нејтана Гарднера (Ницолас Цаге), Терезу Гарднер (Јоелy Рицхардсон) и њихово троје деце, (Маделеине Артхур,...

 • Елисиум

  вторник

  13.4.21

  19:25

  Елисиум

  Elysium (2013)

  Во 2154 година има две класи луѓе: многу богатите, кои живеат на вселенската станица Елисиум, и другите, кои живеат на пренаселената и уништена планета Земја. Луѓето на Земјата се очајни да избегаат од криминалот и...

 • Напад на монструмите

  вторник

  13.4.21

  21:40

  Напад на монструмите

  Critters Attack! (2019)

  Дреа е дадилка кај еден професор на универзитетот каде што сака да се запише. Таа ги носи децата на прошетка, несвесна дека во близина слетале едни вонземски чудовишта и почнале да ги јадат сите живи суштества што ќе...

 • Одмаздници: Завршница

  вторник

  13.4.21

  23:00

  Одмаздници: Завршница

  Avengers: Endgame (2019)

  Преостанатите одмаздници – Тор, Црната Вдовица, Капетан Америка и Брус Бенер – мора да најдат начин да ги вратат своите поразени сојузници преку епската пресметка со Танос – злобниот полубог кој ги разорил планетата и...

 • Јупитеров месец

  среда

  14.4.21

  01:35

  Јупитеров месец

  Jupiter holdja (2017)

  Арyан је сиријски избјеглица који се покушава пробити из Србије у Маѓарску, заједно са својим оцем и бројним другим напаќеним душама. Но, сви бивају ухваќени и наѓу се у мрежи цинизма и корупције... Филм је на...

 • Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  среда

  14.4.21

  09:00

  Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  Godzilla: King of the Monsters (2019)

  Крипто-зоолошката агенција Монарх се соочува со напад на џиновски ѕверови, вклучувајќи ги Годзила, Мотра, Родан и троглавиот Крал Гидора. Овие древни суштества копнеат по надмоќ, оставајќи го човештвото да живее во...

 • Проксима

  среда

  14.4.21

  11:10

  Проксима

  Proxima (2019)

  Филмот ги истражува менталните предизвици на Сара (Ева Грин) која треба да учествува во вселенска мисија со мажи. Таа мора да се справи со суровиот тренинг, сексизмот и пред сѐ, со помислата да ја остави својата...

 • Чудовишта против вонземјани

  среда

  14.4.21

  16:10

  Чудовишта против вонземјани

  Monsters vs. Aliens (2009)

  Кога вонземјани кои го мразат човештвото ќе прекинат телевизиски сигнали упатени кон земјата, само супер-херојот кој лови чудовишта може да ги отстрани вонземјаните. Кога девојката од Калифорнија, Сузан Марфи, ќе...

Почеток « 1 2 3 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.