ФИЛМОВИ Страница 1

 • Џи Ај Џо 2

  четврток

  21.10.21

  21:00

  Џи Ај Џо 2

  G.I. Joe Retaliation (2013)

  Американските херои се враќаат и се обвинети за ужасно злосторство што не го извршиле. Сега, Џи-Ај-Џовците повторно мораат да се соочат со својот смртен непријател Кобра, како и со опасните нови закани во владата....

 • Вселенски војници 3

  четврток

  21.10.21

  23:20

  Вселенски војници 3

  Starship Troopers 3: Marauder (2008)

  Каспер ван Диен се враќа у новом наставку хит филма из 1997. о раси ванземаљаца званих „бубе”, који воде рат против Земље са циљем да униште човечанство. Џони Рико (Ван Диен) се враќа у прве борбене редове, док се...

 • Икбал и суперчипот

  петок

  22.10.21

  13:30

  Икбал и суперчипот

  Iqbal & superchippen (2016)

  Икбал и Силе се најдобри пријатели кои секогаш живееле еден до друг. На нивната улица следува урбано обновување. За таа работа, за жал, задолжени се Изел и Свајн.

 • Војник: издигање на кобрата

  петок

  22.10.21

  14:00

  Војник: издигање на кобрата

  G.I. Joe: The Rise of Cobra (2009)

  Од египетската пустина до длабочините на поларните ледени маси, елитната воена единица ја користи најновата шпионска и воена опрема од следната генерација за да се бори со корумпираниот дилер на оружје Дестро. Од...

 • Степфордските сопруги

  петок

  22.10.21

  21:00

  Степфордските сопруги

  The Stepford Wives (2004)

  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа доживува нервен слом и со нејзиниот сопруг Волтер (Метју...

 • Ќелијата

  сабота

  23.10.21

  00:00

  Ќелијата

  The Cell (2000)

  Агент на ФБИ убедува социјална работничка да влезе во умот на сериски убиец во кома за да дознае каде ја скрил својата последна киднапирана жртва.

 • Терминатор: Генесис

  сабота

  23.10.21

  09:45

  Терминатор: Генесис

  Terminator: Genisys (2015)

  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара Конор. Сепак, неочекувани настани го менуваат...

 • Истерувачи на духови

  сабота

  23.10.21

  21:00

  Истерувачи на духови

  Ghostbusters (1984)

  Тројца универзитетски парапсихолози ја губат стипендијата за истражување и одлучуваат да отворат сопствен бизнис "Истерувачи на духови" и веднаш се повикани да ги истражуваат чудните случки во еден стан во Централ...

 • Жената на астронаутот

  сабота

  23.10.21

  22:34

  Жената на астронаутот

  The Astronaut's Wife (1999)

  Спенцер Армацост (Јохннy Депп) члан је нове мисије на Спаце Схуттлеу. Страхови његове супруге Јиллиан (Цхарлизе Тхерон), остварују се када она дозна за незгоду која је на летјелици угрозила животе Спенцера и његовог...

 • Жената на астронаутот

  недела

  24.10.21

  00:05

  Жената на астронаутот

  The Astronaut's Wife (1999)

  Спенцер Армацост (Јохннy Депп) члан је нове мисије на Спаце Схуттлеу. Страхови његове супруге Јиллиан (Цхарлизе Тхерон), остварују се када она дозна за незгоду која је на летјелици угрозила животе Спенцера и његовог...

 • Жената на астронаутот

  недела

  24.10.21

  05:12

  Жената на астронаутот

  The Astronaut's Wife (1999)

  Спенцер Армацост (Јохннy Депп) члан је нове мисије на Спаце Схуттлеу. Страхови његове супруге Јиллиан (Цхарлизе Тхерон), остварују се када она дозна за незгоду која је на летјелици угрозила животе Спенцера и његовог...

 • Војник: издигање на кобрата

  недела

  24.10.21

  06:50

  Војник: издигање на кобрата

  G.I. Joe: The Rise of Cobra (2009)

  Од египетската пустина до длабочините на поларните ледени маси, елитната воена единица ја користи најновата шпионска и воена опрема од следната генерација за да се бори со корумпираниот дилер на оружје Дестро. Од...

 • Автомобили 2

  недела

  24.10.21

  09:15

  Автомобили 2

  Cars 2 (2011)

  Автомобилската ѕвезда на тркачките патеки, Лајтнинг Меквин и незаменливиот партнер Мејтер заедно одат на возбудливи нови места во „Автомобили 2“ кога заминуваат преку морето за да се натпреваруваат во првото светско...

 • Зелениот стршен

  недела

  24.10.21

  13:20

  Зелениот стршен

  The Green Hornet (2011)

  Брит Рид (Сет Роуген) е син на најпознатиот и најпочитуваниот медиумски магнат во Лос Анџелес и радо води безгрижен живот полн со забава - сè додека татко му (Том Вилкинсон) не умира мистериозно, оставајќи му ја...

 • Истерувачи на духови

  недела

  24.10.21

  14:55

  Истерувачи на духови

  Ghostbusters (1984)

  Тројца универзитетски парапсихолози ја губат стипендијата за истражување и одлучуваат да отворат сопствен бизнис "Истерувачи на духови" и веднаш се повикани да ги истражуваат чудните случки во еден стан во Централ...

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.