рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(12 гласови)

Содржина

Дејвид (Мет Дилон) е 30-годишник со идиличен живот. Работи како менаџер во банка, а животот му е речиси совршен сѐ до денот кога добива отказ. Тогаш го напушта и вереницата и животот му се претвора во кошмар. За да го орасположи, неговиот најдобар другат Џек (Стив Зен) го уверува дека е сето тоа за негово добро и го наговара да го прослави почетокот на својот нов живот. Џек и Дејвид се потопуваат во алкохол и им се оддаваат на заводливите стриптизети...

Слики

Вработен на месецотВработен на месецотВработен на месецотВработен на месецотВработен на месецотВработен на месецотВработен на месецотВработен на месецотВработен на месецотВработен на месецотВработен на месецотLionsgate

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пас који је волео возове (1977)

  image
  Девојка Мика је у затвору због ситног шверца и то руши њене снове о одласку у Париз. За време превоза затвореника на присилни рад успева побеќи што је поново...
 • Бубамара (2017)

  image
  По сценарио и режија на Грета Гервиг и со извонредни изведби на Сорси Ронан и Лори Меткалф, „Бубамара“ ја раскажува приказната за Кристин „Бубамара“ Мекферсон...
 • Екскурзијата со тато (2016)

  image
  Со „Прашката пролет“ во 1968 г. како заднина, двајца германски браќа и нивниот татко одат на пат од Романија до Источна Германија заради хируршка интервенција....
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.