СОДРЖИНА

Откако дознаваат дека мајка им ги лажела се години за нивниот наводно починат татко, близнаците Кајл и Питер одлучуваат да го најдат мистериозниот човек, што резултира со диво патешествие и со големи откритија.
Овен Вилсон и Ед Хелмс ги играат близнаците Кајл и Питер, кои случајно откриваат дека цел живот живееле со лага. Симпатичниот човек од фотографијата не е нивниот татко, туку измислица на нивната мајка (Глен Клоус), која сака да ја скрие вистината, а тоа е дека таа не знае кој е нивниот вистински татко. Тоа било во седумдесеттите, сè било лудо и..., па знаете. Имајќи само неколку траги, браќата одлучуваат да го најдат мистериозниот човек, што резултира со диво патешествие и со големи откритија, при што дознаваат повеќе за мајка им отколку што сакале да знаат.

Слики

Се бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариотСе бара стариот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Zonja nga qyteti (1976)

  петок
  image
  It is a comedy about an old albanian lady and her daughter who move from the city to a village. Her daughter falls in love while she is there but her mother...
 • Вампирите се меѓу нас (1989)

  петок
  image
  У провинцијском месту живот тече уобичајеним током. Двојица чувара реда Боки и Пајко бескрајно се досаѓују. Али узбуѓење настаје када се појаве гости из...
 • Тхе Френцх Диспатцх оф тхе Либертy, Кансас Евенинг Сун (2021)

  петок
  image
  Овај филм је својеврсна ода новинарима и новинарству смештена у испоставу америчког магазина у измишљени двадесетовековни француски градиќ.
 • Романса у Малој Италији (2018)

  петок
  image
  Након повратка куќи, Ники Анѓоли (Робертс) открива да се у кварту у којем је одрасла мало тога променило. Ипак, на том истом месту на којем време као да је стало,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.