СОДРЖИНА

Добитниците на „Оскар“ Том Хенкс и Џулија Робертс глумат заедно во оваа романтична и оптимистичка комедија, во која станува збор за тоа дека никогаш не е доцна да започнете нов живот. Лари Краун (Хенкс) тукушто е отпуштен. Тој е несреќна жртва на економијата која е во пад и смета дека за него е најдобар избор да оди на часови во локалниот државен колеџ. За кусо време Лери се спријателува со една интересна група отпадници кои се опседнати од мопедите и тој почнува да работи на тоа да ги подобри своите комуникациски вештини, посетувајќи часови по јавно ораторство на кои предава Мерцедес Тејнот (Робертс). Разочарана од својата работа и од здодевниот брак, Мерцедес се чувствува како да го пропушта животот. Но, секогаш кога е со Лери, се чини дека сите нејзини проблеми исчезнуваат. Сега кога и Лери и Мерцедес се чувствуваат дека нивните животи се наоѓаат во пауза, и двајцата откриваат дека судбината понекогаш има начин да ни го даде токму она што ни треба токму во вистинскиот миг.

Слики

Лари КраунЛари КраунЛари КраунЛари КраунЛари КраунЛари КраунЛари КраунЛари КраунЛари КраунЛари Краун

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Надежна млада актерка (2000)

  денес
  image
  Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите...
 • Мало парче од рајот (2011)

  денес
  image
  Марли Корбет е уништена кога ја дознава дијагнозата дека има рак, иако ја прифаќа веста што е можно подостоинствено. Нејзиниот доктор е трогнат поради нејзиното...
 • Божиќно дописивање (2018)

  денес
  image
  Ауторица апликације за проналазак партнера долази куќи за благдане и тражи рјешење за своје пословне проблеме. А онда сусреќе своју бившу љубав.
 • Пронаоѓањето на лагата (2009)

  денес
  image
  Во свет каде луѓето ја зборуваат вистината, еден сценарист ја измислува „лагата“ и го менува не само начинот на кој се прават филмовите, туку создава основа и за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.