рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.44/10
(59 гласови)

СОДРЖИНА

Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на сеќавањето. Хенри мора секој ден одново да ги придобива симпатиите на Луси.
Хенри (Адам Сендлер) живее раскошен живот во хавајскиот островски рај, минувајќи ја секоја ноќ со прекрасни туристки во потрага по флерт. Тоа е сладок живот без обврски... сè додека не ја запознава Луси (Дру Баримор). Тој и Луси се вљубуваат уште на самиот почеток, но следниот ден таа се однесува како да не го познава. Дали неговата карма му враќа за неговото однесување или се работи за нешто друго? Всушност, Луси го губи сеќавањето по кусо време, па така, секоја ноќ, сеќавањето за нејзиниот претходен ден се брише. Но, вљубен човек ќе направи многу работи за да ја освои девојката на своите соништа, дури и ако тоа значи изнаоѓање имагинативни начини тоа да се повторува секој ден. Хенри е достоен за предизвикот.

Слики

50 први состаноциFoto: RTL/ © 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Foto: RTL/ © 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Foto: RTL/ © 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Foto: RTL/ © 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Foto: RTL/ © 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Foto: RTL/ © 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Foto: RTL/ © 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Foto: RTL/ © 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.Foto: RTL/ © 2004 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved.50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци50 први состаноци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лари Краун (2011)

  image
  Добитниците на „Оскар“ Том Хенкс и Џулија Робертс глумат заедно во оваа романтична и оптимистичка комедија, во која станува збор за тоа дека никогаш не е доцна да...
 • Во добро и во зло (2012)

  image
  Животот не оди секогаш според планот. Пет Солатано изгубил сѐ - куќата, работата и сопругата. Сега повторно живее со родителите, откако осум месеци поминал во...
 • Аталанта (1934)

  image
  Јеан (Ј. Дастé), власник ријечног брода Аталанта, ожени Јулиетте (Д. Парло), кќи сељака из Оисе. Она у томе види свој спас, односно, могуќност за коначни бијег из...
 • Господе, ти си кретен (2020)

  image
  Млада девојка во Германија завршува средно училиште, но потоа добива дијагноза дека има рак. Таа одлучува да ужива во времето што ѝ преостанало наместо да лежи во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.