СОДРЖИНА

Приказна за љубовната афера без граници на еден млад човек. Том, момчето, уште верува, дури и во циничниот современ свет, дека постои судбинска и единствена љубов. Самер, девојката, не верува. Воопшто. Но, тоа не го спречува Том да појде по неа, како современ Дон Кихот, со сета негова храброст и моќ. Одненадеж Том не е само вљубен во прекрасна и интелигентна жена - не дека му пречи тоа - туку и самата замисла за Самер, самата идеја за љубовта што уште има моќ да го растрепери срцето и да го сопре светот. Љубовта се распалува уште од првиот ден, кога Том, архитект кој пишува картички со честитки ја запознава Самер, убавата и пргава секретарка на неговиот шеф. Иако на прв поглед недопирлива, Том наскоро дознава дека има доста заедничко со Самер. Сепак, и двајцата ги сакаат „Д Смитс. И на двајцата им се допаѓа надреалниот уметник Магрит. Том живеел во Џерси, а Самер имала Мачка по име Брус. Како што вели Том, „ние лудо се совпаѓаме. До 31-от ден, работите убаво напредуваат. До 32-от ден, Том е пресреќен, живеејќи во фантастичен замислен свет со Самер. До 185-от ден, работите се хаотични, но не безнадежни. Како што приказната се развива меѓу Том и Самер, понекогаш блаженото, често бурното додворување опфаќа слепа страст, состаноци и секс, па до разделби, меѓусебно обвинување и избавување во виор од временски скокови, поделени екрани, караоке и кинематски занес - што води до своевиден калеидоскопски приказ за тоа зошто и како сѐ уште се бориме толку напорно да ја разбереме љубовта... Со надеж да ја оствариме.

Слики

500 дена лето500 дена лето500 дена лето500 дена лето500 дена лето500 дена лето500 дена лето500 дена лето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Диско (2008)

  денес
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Дали сте за танц? (2004)

  денес
  image
  Романтична комедија со Ричард Гир во главната улога на адвокат прегорен од работа кој од здодевност се запишува на часови по танц во двојки кои ќе му го сменат...
 • Тек смо почели (2017)

  денес
  image
  Бивши ФБИ агент и бивши адвокат одбране мафије који је у програму заштите сведока ќе морати да оставе по страни своје ситне размирице и ривалство, и почети да...
 • Жеље и надања (2014)

  денес
  image
  Филм је базиран на њујоршком најпродаванијем роману ауторке Вели Лемб и описује живот једне породице 60-тих година прошлог вијека, у вријеме празника и празничних...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.