poster

Свадбата на Џени

Jenny's Wedding (2015)

Режисер: Mary Agnes Donoghue

рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Џени Фарел не се срами од својата хомосексуалност, освен пред своето семејство. Кога конечно решава да се скраси и да основа семејство со жена за која нејзиното семејство сметаше дека и е цимерка, малиот и безбеден свет на семејството Фарел се менува од корен...

Слики

Свадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на ЏениСвадбата на Џени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плодна година (2006)

  image
  Еден лондонски банкар се сели во Прованса за да го продаде лозјето што го наследил од својот покоен вујко. Тој неволно се населува во место што станува простор за...
 • Кинеска сложувалка (2013)

  image
  Парижанинот Ксавиер е нереализиран романописец кој е во брак со Венди, со која имаат две деца. Но односот меѓу нив не е нималку идиличен и разводот е сосема...
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Раскинување (2006)

  image
  Суперѕвездите Џенифер Анистон и Винс Вон играат во оваа хит романтична комедија за раскинувањето на една чикашка двојка. Дилерката на уметнички дела, Брук,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.