СОДРЖИНА

Двократната добитничка на „Оскар Мерил Стрип, Стив Мартин и Алек Болдвин играат во оваа урнебесна романтична приказна. Џејн има три возрасни деца, успешна пекара во Санта Барбара и пријателски однос со својот бивш сопруг Џејк. Сега, една деценија по нивниот развод, една „наивна вечера на Џејн и Џејк се претвора во незамислива љубовна афера. Во средината на обновената романса се наоѓа младата сопруга на Џејк, како и Адам, неодамна разведениот архитект кој почнува да се вљубува во Џејн. Дали љубовта може да биде послатка вториот пат? Оваа смешна, интелигентна, зрела и шармантна комедија од режисерката Ненси Мејерс докажува дека е комплицирано кога се работи за љубовта, разводот и сè останато во врска со тоа.

Слики

Комплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еNBCUNBCUNBCUNBCUNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Засекогаш млада (2014)

  image
  Меган минува низ средновечна криза. Работи на работа којашто е далеку под нејзините квалификации, а не сака да најде подобра. Нема мотивација да размислува за...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • Оркестар (1996)

  image
  Затворањето на еден локален рудник за јаглен значи и загуба на голем број работни места, како и крај на селскиот дувачки оркестар. На водачот на оркестарот му е...
 • Подобро не може да биде (1997)

  image
  На Мелвин (Џек Николсон), ексцентричен и нетолерантен опсесивно-компулсивен писател, животот му се превртува кога единствената келнерка што може да го поднесе,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.