СОДРЖИНА

Двократната добитничка на „Оскар Мерил Стрип, Стив Мартин и Алек Болдвин играат во оваа урнебесна романтична приказна. Џејн има три возрасни деца, успешна пекара во Санта Барбара и пријателски однос со својот бивш сопруг Џејк. Сега, една деценија по нивниот развод, една „наивна вечера на Џејн и Џејк се претвора во незамислива љубовна афера. Во средината на обновената романса се наоѓа младата сопруга на Џејк, како и Адам, неодамна разведениот архитект кој почнува да се вљубува во Џејн. Дали љубовта може да биде послатка вториот пат? Оваа смешна, интелигентна, зрела и шармантна комедија од режисерката Ненси Мејерс докажува дека е комплицирано кога се работи за љубовта, разводот и сè останато во врска со тоа.

Слики

Комплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еКомплицирано еNBCUNBCUNBCUNBCUNBCUNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Миран човек (1952)

  image
  Син имиграната се враќа у родну Ирску како би упознао своје корене и породичну историју...
 • 10 работи што ги мразам кај тебе (1999)

  image
  Класичната драма на Шекспир, „Скротувањето на фуријата“ поставена во едно модерно средно училиште. Популарната Бјанка Страфорд има дилема. Семејното правило ѝ...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • 50 први состаноци (2004)

  image
  Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.