рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(10 гласови)

Содржина

Ернест Блисс је угледни богаташ који се, без обзира на богатство, ужасно досаѓује. Једнога дана, забринути Ернест одлучи посетити доктора Сир Јамес-а Алдроyд-а, који му препоручи занимљиву методу убијања досаде: Живети и радити сваки дан, без и једног утрошеног новчиќа. Ернест, уверен у успешност методе, направи с доктором улог вредан 50.000 либара.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Девојката од Џерси (2004)

  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
 • За тебе, со љубов (2019)

  image
  Аманда е сопственичка на еден дуќан за користени венчаници на кои им дава нов живот и им ги продава на невестите кои не можат да си дозволат скапи фустани. Со...
 • Човекот што го тужеше Господ (2001)

  image
  Стив Маерс e адвокат, кој поради незадоволството од својата работа станува рибар. Откако неговиот единствен имот, неговиот брод, е уништен од удар на гром,...
 • Лесна девојка (2010)

  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.