СОДРЖИНА

Прича о мрачној страни рајског живота из предграѓа која се фокусира на две проблематичне породице крајем 70-тих година. Породични живот 15-годишњег дечака Скота Бартлета окреќе се наглавачке када се у заједници појави Лајмска болест ширеќи болест и параноју. Скотови родитељи - радохоличарски отац Мики и презабринута мајка Бренда налазе се на ивици развода док се његов старији брат Џим спрема за одлазак у рат. Ствари компликују Скотове симпатије према девојци из суседне куќе, Адријани Брег. Адриана је изгледа једина особа на свету која разуме Скота јер се и сама налази у проблематичној породици коју чине њена мајка Мелиса која се налази у љубавној афери, и отац Чарли, који полако подлеже последицама Лајмске болести.

Слики

Породица Бартлет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Одабери мене (1984)

  image
  Три потпуно неповезане приче, повезаќе се на крају у овој романтичној драми...
 • Сè за момчето (2002)

  image
  Драмска комедија за младо момче кое научува циничен, незрел маж како да се однесува како возрасен.
 • Девојката на мојот брат (2007)

  image
  За време на семејниот одмор, Ден Бурнс (Стив Карел), вдовец и колумнист за совети, запознава убава туѓинка (Џулиет Бинош) во една книжарница и веднаш се вљубува....
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.