рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 10/10
(29 гласови)

Содржина

Док се Хеленина куќа поправља, оан се привремено сели у оближњу пензионерску заједницу. Тамо наилази на пожудне удовице, окрутне турнире у бриџу и легло насилних “злих девојака” какве није упознала још од средње школе, што је чини да жуди за самоќом дома. Али измеѓу аранжирања цвеќа и аеробика у води, она открива да никада није касно за нова пријатељства, а можда и проналажење нове љубави.

Слики

Никад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касноНикад није касно

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Додека спиеше (1995)

  image
  Луси е осамена работничка во метро сѐ додека не го спасува животот на Питер. Сега таа е дел од неговото семејство, а со силната верба што ја има, другите...
 • Надеж и слава (1987)

  image
  Автобиографска драма за тоа како семејството на Џон Бурман се справувало и преживеало во Лондон за време на бомбардирањето во Втората светска војна.
 • Тоа што сум (2011)

  image
  Приказна за созревањето на 12-годишното момче Енди, бистар ученик, којшто ќе стори сѐ само за да не го задеваат.Најпопуларниот наставник, господин Сајмон, ќе му...
 • Добрата девојка (2002)

  image
  Млада жена во брак чиј обичен живот се менува на лошо кога ќе започне страсна и недозволена афера со чудно момче вработено во дисконт кое мисли дека е Холден...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.