СОДРЖИНА

На четириесет и кусур години, Кал Вивер го живее својот сон. Тој има добра работа, убава куќа, супер деца, како и брак со својата симпатија од средно училиште. Но кога Кал дознава дека жена му Емили го има мамено и сака развод, неговиот „совршен“ живот набргу тргнува во погрешна насока. Уште полошо е и што Кал нема појдено на љубовен состанок со децении и го има изгубено шармот. Сега, додека несреќниот Кал ги минува своите слободни вечери пиејќи во еден локален бар, него под закрила го зема згодниот триесет и неколкугодишен шармер Џејкоб Палмер. Во обид да му помогне на Кал да ја преболи жена си и да почне да го живее својот живот, Џејкоб ги отвора очите на Кал за многуте опции што се пред него. Тоа се жените подготвени за флерт, пиењето со пријателите и чувството за стил, кое не може да се најде во „Суперкатс“ или во „Геп“. Кал и Емили не се единствените што бараат љубов на погрешни места. Роби, тринаесетгодишниот син на Кал, луд е по својата 17-годишна бејбиситерка, а Џесика е вљубена во Кал. И покрај преобразбата на Кал и неговите бројни успеси, единственото нешто што не може да се промени е неговото срце, кое изгледа сепак го води назад, онаму каде што почнал.

Слики

Луда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубовЛуда, глупава љубов

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Песочен човек (2011)

  денес
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Замена (2020)

  денес
  image
  Кога ѝ е наредено да оди една година на рехабилитација, актерката Кенди (Дру Баримор) ја најмува амбициозната Пола да го заземе нејзиното место. Но Пола ѝ го...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  денес
  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • Девојка на лош глас (2010)

  денес
  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.