рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да најде сопруг за својата ќерка Фредерика, но и за себе.
Вит Стилман е режисер на адаптацијата на романот на Џејн Остин за сензационалната леди Сузан Вернон. Неверојатна комедија за стројништвото и скршените срца. Дејството се одвива во 1790-тите и ја прикажува манипулативната леди Сузан Вернон (Кејт Бексинсејл), која е на мисија да си најде сопруг за себе, но и за ќерка ѝ Фредерика, со помош на верната пријателка Алиша Џонсон (Клои Севињи). Двајца млади мажи, згодниот Реџиналд Декурси (Ксавие Самјуел) и богатиот сер Џејмс Мартин (Том Бенет) драстично ги комплицираат нивните планови.

Слики

Љубов и пријателствоЉубов и пријателствоЉубов и пријателствоЉубов и пријателствоЉубов и пријателствоЉубов и пријателствоЉубов и пријателствоЉубов и пријателствоЉубов и пријателствоЉубов и пријателство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов, венчавки и други катастрофи (2020)

  петок
  image
  Повеќеслојна романтична комедија за луѓе кои работат на свадби за да создадат совршен ден за вљубениот пар – додека нивните врски се чудни, луди и далеку од...
 • Пиратско рокенрол радио (2009)

  петок
  image
  Вистинита приказна за одметната дружина радио диџеи кои ја освоија Британија во 1960-те со пуштање рок и поп музика од еден брод, спротивставувајќи ѝ се на...
 • Јуниор (1994)

  петок
  image
  Машки научник се согласува да биде заморче во истражување на плодност.
 • Глумици (2007)

  петок
  image
  Марцелина е акторка. Таа има четириесет години, осамена е и без деца. Започнува со подготовките до спектаклот "Еден месец во земјата" од Тургенев. Уметнички...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.