рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.14/10
(97 гласови)

СОДРЖИНА

Една менаџерка и нејзиниот најнов клиент прават договор веднаш да престанат со сексот ако еден од нив почне да развива чувства. Иако тоа отпрвин функционира, наскоро тие се вљубуваат и мораат одново да оценат што си значат еден на друг.
На Дилан (Џастин Тимберлејк) му е доста од врски. Џејми (Мила Кунис) решава да престане да верува во холивудските клишеа за вистинска љубов. Кога тие двајца се спријателуваат, решаваат да се обидат со нешто ново и да ја искористат својата заемна привлечност, но без емотивно поврзување. Физичко задоволство без обврски. Изгледа доволно лесно за двајца разумни возрасни луѓе, нели? Но, не е баш. Наскоро откриваат дека стереотипите за романтична комедија можеби постојат поради некоја причина.

Слики

Пријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегииПријатели со привилегии

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Маторани (2010)

  недела
  image
  Филм говори о петорици пријатеља из детињства, који се окупљају после много година, када доѓу на сахрану њиховог кошаркашког тренера из школе. Сада, три деценије...
 • Почудно од фикција (2006)

  недела
  image
  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го...
 • Зачин за брак (2012)

  недела
  image
  Да би пробудили страст у браку Кеј и Арнолд траже помоќ од слваног терапеута. Кеј (Мерyл Стрееп) и Арнолд (Томи Ли Џоунс) су пар посвеќен једно другом, али рутина...
 • Tela për violinë (1987)

  недела
  image
  Andon, a young violinist, is seriously studying for the admission competition at the Academy of Fine Arts. Cosmai, the father, thinks his son cannot win the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.