poster

Во земјата на жените

In the Land of Women (2007)

Режисер: Jonathan Kasdan

Оценка на корисникот: 7/10
(252 гласови)

СОДРЖИНА

Писк Картер Веб тукушто го оставила девојката за која мислел дека е неговата вистинска љубов. Картер одлучува да се повлече во еден мал град во Мичиген каде што ќе се грижи за својата баба и ќе работи на новата книга. Набргу ги запознава Сара и нејзината ќерка, кои живеат отспротива. Преку својот однос со сите овие жени, Картер ќе сфати дека тоа што го сметал за крај всушност е нов почеток.

Слики

Во земјата на женитеВо земјата на женитеВо земјата на женитеВо земјата на женитеВо земјата на жените

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • За тебе, со љубов (2019)

  image
  Аманда е сопственичка на еден дуќан за користени венчаници на кои им дава нов живот и им ги продава на невестите кои не можат да си дозволат скапи фустани. Со...
 • Оркестар (1996)

  image
  Затворањето на еден локален рудник за јаглен значи и загуба на голем број работни места, како и крај на селскиот дувачки оркестар. На водачот на оркестарот му е...
 • Шпанглиски (2004)

  image
  Настанува судир на културите кога убавата Мексиканка Флор (Паз Вега), мајка на 12-годишно девојче, станува чистачка во едно богато семејство во Лос Анџелес (Адам...
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.