СОДРЖИНА

Стејси Холт, продуцентка на денско ток-шоу, е збунета од тоа што нејзиното момче Дерек не сака да зборува за своите претходни врски.
Поттикната од својата колешка Барб, Стејси скришум погледнува во неговиот личен дигитален организатор, ги наоѓа имињата и броевите од поранешните девојки и договара да се најде со нив, само за да се доближи поблиску до нејзиниот маж. Сепак, нејзиниот план се разоткрива кога се спријателува со една од тие жени. Жена може да добие и повеќе од посакуваното кога претура по личниот живот на своето момче за да научи нешто за неговите поранешни девојки. Британи Марфи ја игра главната улога во оваа непредвидлива црна комедија, во улогата на Стејси Холт, продуцентка на хостесата Кипи Кан (кети Бејтс) на денско ток-шоу, и се фрустрира од тоа што нејзиното момче (Рон Ливингстон) не сака да зборува за своите поранешни врски. Охрабрена од својата колешка Барб (Холи Хантер), таа копа по неговиот електронски организатор за да научи нешто за неговите поранешни девојки. Користејќи го шоуто како изговор, а Барб како нејзина водилка, Стејси разговара и се спријателува со нив, но открива дека минатото е уште присутно. Современа приказна за моралната одговорност и електронското доба, „Мала Црна Книшка“, го поставува прашањето: Сте паднале ли во искушение да одите таму кај што не треба? Секако, на крај Стејси сфаќа дека научила многу повеќе за себе, отколку за своето момче.

Слики

Мала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшкаМала црна книшка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Во земјата на жените (2007)

  image
  Писк Картер Веб тукушто го оставила девојката за која мислел дека е неговата вистинска љубов. Картер одлучува да се повлече во еден мал град во Мичиген каде што...
 • Приjатели (2011)

  image
  Храбра и жестока комедија за круг блиски пријатели во моментот на животот кога доаѓаат децата и сѐ се менува. Последните двајца преостанати самци во групата, Џули...
 • Кад је Хари срео Сели (1989)

  image
  Хари (Били Кристал) је упознао Сали (Мег Рајан) када су се заједнички возили из Чикага у Њујорк после матуре 1977. године. При овом њиховом првом сусрету Хари је...
 • 500 дена лето (2009)

  image
  Приказна за љубовната афера без граници на еден млад човек. Том, момчето, уште верува, дури и во циничниот современ свет, дека постои судбинска и единствена...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.