ФИЛМОВИ Страница 1

 • Алвин и верверичките: Големото патешествие

  петок

  22.1.21

  07:50

  Алвин и верверичките: Големото патешествие

  Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (2015)

  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат три дена да стигнат до него и да го спречат...

 • Браћа блуз 2000

  петок

  22.1.21

  21:00

  Браћа блуз 2000

  Blues Brothers 2000 (1998)

  Elvud Bluz, kome je brat Džejk (koga je u prvom delu glumio Džon Beluši) konačno izlazi iz zatvora i pokušava da ponovo okupi stari bend. U nastavku čuvene komedije-mjuzikla, Elvud se vraća u rodni Čikago i opet...

 • Алвин и верверичките: Големото патешествие

  сабота

  23.1.21

  03:45

  Алвин и верверичките: Големото патешествие

  Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (2015)

  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат три дена да стигнат до него и да го спречат...

 • БАГЗИ МАЛОУН

  сабота

  23.1.21

  19:00

  БАГЗИ МАЛОУН

  Bugsy Malone (1976)

  Radnja se dešava u New Yorku u doba prohibicije i bavi se usponom gangstera Bugsyja Malonea... Posebnost ovoga filma je što u svim ulogama nastupaju deca, a u obračunima umesto metaka konkurenciju gađaju kremom. U...

 • Ритамот на лудилото

  недела

  24.1.21

  03:35

  Ритамот на лудилото

  Whiplash (2014)

  Ендру Нејман е амбициозен млад џез-тапанар, а единствена цел му е да се издигне на врвот во еден елитен музички конзерваториум. Прогонуван од пропаднатата писателска кариера на татко му, Ендру деноноќно копнее да...

 • Анастасија

  недела

  24.1.21

  10:30

  Анастасија

  Anastasia (1997)

  Posle prokletstva koje je Raspućin bacio na Romanove, mala Anastazija morala je da bude odvojena od svoje bake Marije. Devojčica je odrastala u sirotištu, pod imenom Anja. Bez jasnog sećanja na detinjstvo, Anja sreće...

 • Алвин и верверичките: Големото патешествие

  недела

  24.1.21

  12:55

  Алвин и верверичките: Големото патешествие

  Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (2015)

  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат три дена да стигнат до него и да го спречат...

 • БАГЗИ МАЛОУН

  недела

  24.1.21

  17:00

  БАГЗИ МАЛОУН

  Bugsy Malone (1976)

  Radnja se dešava u New Yorku u doba prohibicije i bavi se usponom gangstera Bugsyja Malonea... Posebnost ovoga filma je što u svim ulogama nastupaju deca, a u obračunima umesto metaka konkurenciju gađaju kremom. U...

 • Ако сутра одем - Прича о Лyнyрд Скyнyрд

  понеделник

  25.1.21

  03:34

  Ако сутра одем - Прича о Лyнyрд Скyнyрд

  If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd (2018)

  U filmu možete vidjeti rijetke intervjue i dosad neobjavljene arhivske snimke. Film vas vodi na putovanje kroz povijest, mitove i legende vezane uz najveći američki rock sastav. Stasali u močvarama američkog juga, ovi...

 • Јули

  понеделник

  25.1.21

  05:15

  Јули

  Yuli (2018)

  Режисерот Icíar Bollaín ја претставува приказната за кубанскиот танчар Карлос Акоста, легенда во светот на танцот и првиот црн танчер кој настапува во најпознатите балетски улоги. Танчер кој не сакал да танцува.

 • КОД КУЋЕ ЈЕ СУНЧАНО

  понеделник

  25.1.21

  10:55

  КОД КУЋЕ ЈЕ СУНЧАНО

  Sunshine on Leith (2013)

  Glazbena komedija o dvojici vojnika koji su se iz rata vratili kući u Edinburgh. Davy (G. MacKay) i Ally (K. Guthrie) bili su Afganistanu i sada su opet civili. Ponovno uče biti članovi obitelji, kolege na poslu i...

 • Коко и големата тајна

  понеделник

  25.1.21

  16:15

  Коко и големата тајна

  Coco (2017)

  Надежниот млад музичар Мигел се впушта во неверојатно патување до магичната земја на предците. Таму се среќава со шармантниот мајтапџија Хектор, кој му помага да ги открие мистериите зад приказните и традициите на...

 • Спреј за коса

  понеделник

  25.1.21

  17:10

  Спреј за коса

  Hairspray (1988)

  Во Балтимор, 1962 г., бунтовна тинејџерка со најтапирана коса во блокот се обидува да ја освои круната на популарниот натпревар „Мис на ауто шоу" додека се бори против расна дискриминација.

 • Браћа блуз 2000

  понеделник

  25.1.21

  23:00

  Браћа блуз 2000

  Blues Brothers 2000 (1998)

  Elvud Bluz, kome je brat Džejk (koga je u prvom delu glumio Džon Beluši) konačno izlazi iz zatvora i pokušava da ponovo okupi stari bend. U nastavku čuvene komedije-mjuzikla, Elvud se vraća u rodni Čikago i opet...

 • Алвин и верверичките: Големото патешествие

  вторник

  26.1.21

  05:45

  Алвин и верверичките: Големото патешествие

  Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (2015)

  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат три дена да стигнат до него и да го спречат...

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.