Филмови Страница 1

 • Исто како Мајк

  петок

  24.5.24

  21:00

  Исто како Мајк

  Like Mike (2002)

  Кад четрнаестогодишњи обожавалац кошарке који сања да игра у НБА лиги наѓе тајанствени пар старих патика, од игралишта скаче до славе.

 • Денови на гром

  сабота

  25.5.24

  18:50

  Денови на гром

  Days of Thunder (1990)

  Млад надежен тркач на автомобили добива шанса да се натпреварува со најдобрите.

 • Крид

  недела

  26.5.24

  06:00

  Крид

  Creed (2015)

  Адонис Џонсон (Мајкл Б. Џордан) никогаш не го познавал својот познат татко, светскиот шампион во тешка категорија Аполо Крид, кој умрел пред тој да се роди. Сепак, не може да се негира дека боксот му е во крвта, па...

 • Измамник

  недела

  26.5.24

  07:00

  Измамник

  Knucklehead (2010)

  Измамникот Еди Саливен ќе падне во големи долгови, па ќе реши да смисли план да заработи пари. Ќе го запознае Волтер, кој собира пари за сиропиталиште и ќе го наговори да му се придружи. Но, нештата ќе излезат од...

 • Крид 2

  недела

  26.5.24

  08:10

  Крид 2

  Creed II (2018)

  Соочување со противникот на своето семејство, уште повеќе го мотивира за борба во рингот. Роки и Адонис ќе се соочат со своето заедничко наследство и ќе сфатат дека ништо не е поважно од семејството. Во вториот дел од...

 • Денови на гром

  недела

  26.5.24

  09:50

  Денови на гром

  Days of Thunder (1990)

  Млад надежен тркач на автомобили добива шанса да се натпреварува со најдобрите.

 • Ѕверот во нас

  недела

  26.5.24

  14:11

  Ѕверот во нас

  Love the Beast (2009)

  Познатиот холивудски актер Ерик Бана ја испитува сопствената фиксација со автомобилите и во овој интересен документарен филм бележи обиди да се натпреварува во предизвикувачката и опасна трка на Тарга Тасманија. Но,...

 • Легенда

  недела

  26.5.24

  18:35

  Легенда

  Legendary (2010)

  Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во средно школо, но се откажал од сè и избегал од дома....

 • Денови на гром

  понеделник

  27.5.24

  04:00

  Денови на гром

  Days of Thunder (1990)

  Млад надежен тркач на автомобили добива шанса да се натпреварува со најдобрите.

 • Кеико, внимавај

  понеделник

  27.5.24

  04:20

  Кеико, внимавај

  Keiko, me wo sumasete (2022)

  Јукино Кишии глуми млада жена со оштетен слух со соништа да стане професионална боксерка. Пандемијата на Ковид-19 во комбинација со можното затворање на нејзиниот боксерски клуб и болеста на неговиот стар претседател...

 • Триото од Белвил

  понеделник

  27.5.24

  04:40

  Триото од Белвил

  Les triplettes de Belleville (2003)

  Во овој анимиран филм номиниран за Оскар, надреалното уметничко дело е комбинирано со чуден хумор за да ја раскаже приказната за постарата Французинка мадам Соуза, додека се вклучува во меѓународни интриги кога...

 • Легенда

  понеделник

  27.5.24

  05:01

  Легенда

  Legendary (2010)

  Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во средно школо, но се откажал од сè и избегал од дома....

 • Исто како Мајк

  понеделник

  27.5.24

  12:40

  Исто како Мајк

  Like Mike (2002)

  Кад четрнаестогодишњи обожавалац кошарке који сања да игра у НБА лиги наѓе тајанствени пар старих патика, од игралишта скаче до славе.

 • Големиот Џорџ Форман

  вторник

  28.5.24

  11:05

  Големиот Џорџ Форман

  Big George Foreman (2023)

  Филмот е заснован на впечатливата вистинска приказна за едно од најголемите враќање на сите времиња и преобразувачката моќ на вторите шанси. Поттикнат од сиромашното детство, Форман го канализираше својот гнев во...

 • Денови на гром

  вторник

  28.5.24

  16:55

  Денови на гром

  Days of Thunder (1990)

  Млад надежен тркач на автомобили добива шанса да се натпреварува со најдобрите.

Почеток « 1 2 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.