ФИЛМОВИ Страница 1

 • Собарката и сенаторот

  вторник

  13.4.21

  06:25

  Собарката и сенаторот

  Maid in Manhattan (2002)

  Познат политичар се вљубува во собарка од њујоршки хотел мислејќи дека е богата и славна.

 • Зависни од љубов

  вторник

  13.4.21

  08:30

  Зависни од љубов

  Addicted to Love (1997)

  Романтична комедија за двајца луѓе кои едноставно не можат да ја преболат загубата на нивните љубени. Кога откриваат дека нивните партнери ги напуштиле и сега се заедно, тие осмислуваат пеколен план за одмазда. Мег...

 • 10 работи што ги мразам кај тебе

  вторник

  13.4.21

  12:00

  10 работи што ги мразам кај тебе

  10 Things I Hate About You (1999)

  Класичната драма на Шекспир, „Скротувањето на фуријата“ поставена во едно модерно средно училиште. Популарната Бјанка Страфорд има дилема. Семејното правило ѝ забранува да излегува сè дури нејзината постара сестра не...

 • Шест дена, седум ноќи

  вторник

  13.4.21

  13:40

  Шест дена, седум ноќи

  Six Days Seven Nights (1998)

  Грубиот и неучтив пилот (Харисон Форд) и острата на јазик њујорчанка (Ен Хеч) се во неволја на напуштен остров откако нивниот авион за Тахити е принуден да слета заради бура. Двајцата набргу ги откриваат сите...

 • Пред зајдисонце

  вторник

  13.4.21

  21:00

  Пред зајдисонце

  Before Sunset (2004)

  Девет години по првата средба на Џес и Селин, повторно се среќаваат на промоцијата на книгата на Џес во Франција.

 • Семово лето

  вторник

  13.4.21

  22:45

  Семово лето

  Summer of Sam (1999)

  Истинита прича о првом њујоршком серијском убици захваљујуќи медијима обележила је лето 1977 Те године Њујорк је био место сукоба двеју култура, трендова, музичких праваца. Студио 54 и диско сцена уопште постала је...

 • Костурски близнаци

  среда

  14.4.21

  04:25

  Костурски близнаци

  The Skeleton Twins (2014)

  Кога отуѓените близнаци Меги и Мајло се во неволја, една неочекувана повторна средба ги соочува со грешките во нивните животи. Тие сфаќаат дека клучно за нивните животи е да го поправат својот однос. По многу години...

 • Ѓаволот носи Прада

  среда

  14.4.21

  06:00

  Ѓаволот носи Прада

  The Devil Wears Prada (2006)

  Енди Сакс (Ен Хатавеј) е паметна млада жена од Средниот Запад и тукушто дипломирала на факултет и сака да работи во списание како новинарка. Таа аплицирала за работа во „Ранавеј, најпрестижното модно списание во...

 • Лизи Мегваер

  среда

  14.4.21

  12:10

  Лизи Мегваер

  The Lizzie McGuire Movie (2003)

  Лизи Макгвајер управо је завршила средњу школу и одлази на путовање са својим разредом у Рим. Путовање је требало да буде обично, али претворило се у најлепши сан сваког тинејџера.

 • Ѓаволот носи Прада

  среда

  14.4.21

  16:25

  Ѓаволот носи Прада

  The Devil Wears Prada (2006)

  Енди Сакс (Ен Хатавеј) е паметна млада жена од Средниот Запад и тукушто дипломирала на факултет и сака да работи во списание како новинарка. Таа аплицирала за работа во „Ранавеј, најпрестижното модно списание во...

 • Вистината за мачките и кучињата

  среда

  14.4.21

  18:05

  Вистината за мачките и кучињата

  The Truth About Cats & Dogs (1996)

  У овој осавремењеној варијацији на дело Сирано де Бержерак у којој су полови замењени, Џанин Гарофало тумачи улогу Еби, водитељке радио емисије за особе које имају проблеме с куќним љубимцима. Једног дана је позива...

 • Експлозија од минатото

  среда

  14.4.21

  18:40

  Експлозија од минатото

  Blast from the Past (1999)

  Во 1962 година Калвин Вебер е брилијантен но параноичен научник кој живее со својата жена Хелен,во Лос Анџелес. Среде кубанската проектилска криза, еден авион се урнува во дворот на Вебер. Мислејќи дека експлозијата е...

 • Рат питама од бундеве

  среда

  14.4.21

  23:00

  Рат питама од бундеве

  Pumpkin Pie Wars (2016)

  Унаточ дугогодишњем ривалству измеѓу њихових обитељи у вези с надметањем у припреми пите од бундеве, Цасеy и Сам заљубљују се једно у друго.

 • Експлозија од минатото

  четврток

  15.4.21

  06:05

  Експлозија од минатото

  Blast from the Past (1999)

  Во 1962 година Калвин Вебер е брилијантен но параноичен научник кој живее со својата жена Хелен,во Лос Анџелес. Среде кубанската проектилска криза, еден авион се урнува во дворот на Вебер. Мислејќи дека експлозијата е...

 • Шест дена, седум ноќи

  четврток

  15.4.21

  06:55

  Шест дена, седум ноќи

  Six Days Seven Nights (1998)

  Грубиот и неучтив пилот (Харисон Форд) и острата на јазик њујорчанка (Ен Хеч) се во неволја на напуштен остров откако нивниот авион за Тахити е принуден да слета заради бура. Двајцата набргу ги откриваат сите...

Почеток « 1 2 3 4 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.