Филмови Страница 1

 • Секогаш љубов

  понеделник

  17.6.24

  10:27

  Секогаш љубов

  Always Amore (2022)

  Елизабет не сака премногу да работи со Бен, консултант во ресторан кој е повикан да го задржи отворен ресторанот на нејзиниот покоен бивш сопруг. Но наскоро таа ќе открие дека промените можат да бидат добри и дека...

 • Мојот лажен маж

  понеделник

  17.6.24

  11:55

  Мојот лажен маж

  Overboard (2018)

  Арогантниот плејбој Леонардо ја најмува самохраната мајка Кејт да му ја чисти јахтата и потоа ја отпушта. Кога паѓа од јахтата и се буди со амнезија, шефот на Кејт ја убедува да се преправа дека му е сопруга на...

 • Алоха

  понеделник

  17.6.24

  12:00

  Алоха

  Aloha (2015)

  Познат воен платен службеник се враќа на местото на својот најголем успех во кариерата и повторно воспоставува односи со стара љубов, но го привлекува многу и агентката која треба да го чува.

 • Му служев на англискиот крал

  понеделник

  17.6.24

  13:05

  Му служев на англискиот крал

  Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

  Дали е можно да се биде келнер, па да се стане менаџер на хотел, а на крај да се изгуби сè? Можно е! И не е ни толку тешко. Ако ви треба доказ, филмот „Му служев на англискиот крал“, заснован на романот на Бохумил...

 • Празнична кучешка потрага

  понеделник

  17.6.24

  13:46

  Празнична кучешка потрага

  Dognapped: Hound for the Holidays (2022)

  Кога кучето на егоистичната инфлуенсерка на социјалните медиуми ДиДи Ворд е киднапирано, нејзината измачувана и потценета помошничка Емили создава сојуз со приземниот локален ветеринар за да го најдат кученцето пред...

 • Мегаум

  понеделник

  17.6.24

  15:10

  Мегаум

  Megamind (2010)

  Мегаум е најбрилијантниот супер негативец во светот... а и најмалку успешниот. Низ годините, тој се обидува да го освои Метро Сити на секој можен начин. Секој обид му претставува еден огромен неуспех благодарение на...

 • Последна шанса за љубов

  понеделник

  17.6.24

  17:00

  Последна шанса за љубов

  Last Chance Harvey (2008)

  Њујорчанецот Харви Шајн е на раб да ја изгуби и онака бескорисната работа како писател на џинглови. Шефот го предупредува дека има уште една шанса да даде некакви резултати, по што Харви оди на викенд во Лондон, да...

 • Ајсмајер

  понеделник

  17.6.24

  17:25

  Ајсмајер

  Eismayer (2022)

  Вишиот наредник Ајсмаер е познат и озлогласен како најстрогиот офицер за обука во австриските вооружени сили, безмилосен со регрутите и непоколеблив во својата дисциплина, ред и мачо цврстина. Но кога тој почнува да...

 • Јастог

  понеделник

  17.6.24

  18:02

  Јастог

  The Lobster (2015)

  „Јастог“ е љубовна приказна со малку црн хумор каде што наоѓањето љубов е прашање на живот и смрт. Љубовната приказна се одвива во блиската иднина каде што луѓето без партнер, во согласност со градските закони, се...

 • Лудата авантура на Бил и Тед

  понеделник

  17.6.24

  19:00

  Лудата авантура на Бил и Тед

  Bill & Ted's Excellent Adventure (1989)

  Два бесни тинејџера што се близу до губење година, наоѓаат временска машина. Решаваат да ги поправат сите евиденции во училиштето.

 • Ту испред мене

  понеделник

  17.6.24

  20:00

  Ту испред мене

  Right in Front of Me (2021)

  Царлy добије другу шансу за везу с колегом с факултета, но није сигурна како га импресионирати - све док не добије савјет новог пријатеља Ницка.

 • Легендата за Зоро

  понеделник

  17.6.24

  20:55

  Легендата за Зоро

  The Legend of Zorro (2005)

  Легендарни маскирани осветник је опет са нама!!! Антонио Бандерас и добитница Оскара Кетрин Зита Џонс се враќају са још више акција, пустоловина и узбуѓења у овом експлозивном наставку!! Зоро се налази пред досад...

 • Љубовна преписка

  понеделник

  17.6.24

  22:00

  Љубовна преписка

  Sincerely, Yours, Truly (2020)

  Грејс се вселува во нов стан во кој наоѓа една бурма и писмо. Одлучува да одговори на писмото, а на нејзино чудење, таинствениот романтичар ѝ одговора, па започнуваат преписка која ќе доведе до низа настани кои...

 • Само један пољубац

  вторник

  18.6.24

  00:00

  Само један пољубац

  Just One Kiss (2022)

  Двије мајке покушавају зближити своју посве различиту дјецу, професорицу Мију и пјевача Тонyја, у нади да ќе се измеѓу њих родити љубав.

 • Љубав на мору

  вторник

  18.6.24

  02:00

  Љубав на мору

  Love at Sea (2018)

  Организаторица догаѓаја Оливиа одушевљена је могуќношќу да организира луксузно крстарење - све док не упозна директора крстарења почетника у послу.

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 8 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.