рејтинг: 8.6/10
Оценка на корисникот: 8.55/10
(119 гласови)

СОДРЖИНА

Во блиската иднина, Земјата е уништена од суша и глад, што предизвикува недостиг на храна и екстремни климатски промени. Кога човештвото се соочува со истребување, се открива еден таинствен расцеп во просторно-временскиот континуум, што на човештвото му дава шанса да го продолжи својот животен век. Една група истражувачи мора да отпатува надвор од нашиот сончев систем во потрага по планета на која е можен живот. Екипажот на „Ендјуранс мора да патува подалеку од кој било човек во историјата, одејќи на меѓуѕвездено патување во непознатото. Куп, пилотот на „Ендјуранс, мора да направи избор меѓу тоа да не ги види своите деца никогаш веќе и да ја спаси иднината на човечката раса.

Слики

ИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстеларИнтерстелар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дамбо (2019)

  четврток
  image
  Сопственикот на циркусот ја ангажира поранешната звезда Холт Фариер и нговите деца да се грижат за новороденото слонче, чии огромни уши го прават предмет на...
 • Принцезата невеста (1987)

  четврток
  image
  Добри дедица (П. Фалк) чита болесноме унуку (Ф. Саваге) бајку коју је њему читао његов дед, а њему његов отац. Лепа Буттерцуп (Р. Wригхт Пенн) заљуби се у лепога...
 • Проклетството на Тутанкамон (2006)

  четврток
  image
  Година 1922. била историска за археологијата, бидејќи таа година е откриена првата гробница на египетскиот фараон, како и нешто што до тогаш не било видено во...
 • Дивље свиње (2007)

  четврток
  image
  Група пријатеља средњих година покушава да разбије монотонију живота у предграѓу одласком на путовање мотоциклима. Када се ова шаролика четворка, која се у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.