Филмови Страница 1

 • Малцински извештај

  петок

  24.5.24

  18:05

  Малцински извештај

  Minority Report (2002)

  Во иднина каде специјална полициска единица може да апси убијци пред да го направат делото, главниот човек во таа единица, началник Џон Андертон (Том Круз) самиот е обвинет за идно убиство, и се впушта во докажување...

 • Скала на агресијата

  петок

  24.5.24

  19:55

  Скала на агресијата

  The Aggression Scale (2012)

  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат дека го извршиле грабежот. Во текот на акцијата, убијците...

 • Последна желба

  петок

  24.5.24

  20:00

  Последна желба

  Death Wish (2018)

  Доктор Пол Керзи (Брус Вилис) е хирирг кој последиците од насилствата во својот град ги гледа дури кога ќе пристигнат во неговата итна служба, се додека неговата сопруга (Елизабет Шу) и неговата ќерка студентка...

 • Електра

  петок

  24.5.24

  22:25

  Електра

  Elektra (2005)

  Воинката Електра има блиска средба со смртта и станува убиец по нарачка. Се обидува да ги заштити своите најголеми цели од група натприродни убијци.

 • 13 камери

  петок

  24.5.24

  22:30

  13 камери

  Slumlord (2015)

  A newlywed couple moves into their marital home, which should be a place of love and happiness. However, they have no idea that their grim, lascivious landlord has been spying on them since they moved in.

 • Време за убивање

  петок

  24.5.24

  23:25

  Време за убивање

  A Time to Kill (1996)

  Млад адвокат брани црн работник во мелница обвинет за убиство на двајца белци кои ја силувале неговата 10-годишна ќерка, предизвикувајќи насилна одмазда од Кју Клакс Клан.

 • Панична соба

  сабота

  25.5.24

  01:11

  Панична соба

  Panic Room (2002)

  Трилер со Џоди Фостер во улогата на мајка заробена во мала соба во својот њујоршки дом со малата ќерка додека тројца натрапници брутално го напаѓаат нивниот дом.

 • Товарот на вината

  сабота

  25.5.24

  01:45

  Товарот на вината

  Reasonable Doubt (2014)

  Успешниот адвокат Мич Броктон ќе предизвика несреќа, ќе побегне и зад себе ќе остави жртва. Покрај жртвата ќе го најдат Клинтон Дејвис, кој ќе биде обвинет за злосторството. Мич ќе го брани Клинтон на суд и ќе реши да...

 • Незамисливо

  сабота

  25.5.24

  01:55

  Незамисливо

  Inconceivable (2017)

  Тајанствена млада жена Кејти и њена ќерка се селе у у други град како би Кејти избегла своју лошу прошлост. У граду ќе се брзо спријатељити са Анѓелом Морган. Анѓела је исто мајка али жуди за веќом породицом. Анѓела и...

 • Во Бриж

  сабота

  25.5.24

  02:36

  Во Бриж

  In Bruges (2008)

  Колин Фарел е во главната улога во оваа криминалистичка комедија, номинирана за Оскар, за двајца мажи кои се борат за живот или смрт во мрачни, но комични ситуации, со изненадувачки последици.

 • Без трага

  сабота

  25.5.24

  03:20

  Без трага

  Sans laisser de traces (2010)

  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството, Етјен признава дека некогаш одамна украл формула на...

 • Скала на агресијата

  сабота

  25.5.24

  08:41

  Скала на агресијата

  The Aggression Scale (2012)

  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат дека го извршиле грабежот. Во текот на акцијата, убијците...

 • Фатални жени

  сабота

  25.5.24

  09:05

  Фатални жени

  Heartbreakers (2001)

  Кад се ради о варању милионера, Маxине Цоннерс (Сигоурнеy Wеавер) и њена кќи Паиге (Јеннифер Лове Хеwитт) праве су професионалке. Прво их Маxине намами до олтара, а затим Паиге натера на неверу. Мамица се споразумно...

 • Шазам! Гнев на боговите

  сабота

  25.5.24

  11:21

  Шазам! Гнев на боговите

  Shazam! Fury of the Gods (2023)

  Овој филм ја продолжува приказната на тинејџерот Били Бетсон, кој откако ќе го изговори магичниот збор ШАЗАМ! се трансформира во неговото суперхеројско алтер его Шазам.

 • Барајќи го Осама

  сабота

  25.5.24

  12:45

  Барајќи го Осама

  Army of One (2016)

  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна мисија. Вооружен само со самурајски меч, купен од ТВ...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.