ФИЛМОВИ Страница 1

 • Грабеж на државната печатница

  петок

  2.12.22

  12:25

  Грабеж на државната печатница

  The Great Mint Swindle (2012)

  Крими филм според вистински настан, имено грабежот во почетокот на 80-те години на тројцата браќа Реј, Питер и Брајан. Тие биле фатени и осудени на 12, 16 и 20 години затвор, но дури по 2 децении почнува да се наѕира...

 • Преговарач

  петок

  2.12.22

  15:05

  Преговарач

  The Negotiator (1998)

  Дени Роман, вешт полициски преговарач, кој сака да се ослободи од лажни обвинувања, зема заложници во канцеларија за да купи време кое му треба за да ја открие вистината.

 • Оправдан сомнеж

  петок

  2.12.22

  15:35

  Оправдан сомнеж

  Beyond a Reasonable Doubt (2009)

  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се посомнева дека работата на Хантер не е толку транспарентна, тој...

 • Шерлок Холмс

  петок

  2.12.22

  17:00

  Шерлок Холмс

  Sherlock Holmes (2009)

  Познатиот детектив на Сер Артур Конан Дојл, добива нов лик во адаптацијата на стрипот на Лајонел Виграм, од сценаристот/режисерот Гај Ричи, каде играат Роберт Дауни Јуниор во улогата на познатиот детектив и Џад Лоу во...

 • Пајак

  петок

  2.12.22

  18:10

  Пајак

  Araña (2019)

  Преку два временски пресеци, еден поставен во текот државниот пресврт во Чиле во 1973 година, а другиот поставен во сегашноста, „Пајак“ ја истражува еволуцијата на радикалниот политички активизам како и опасниот...

 • Случаен шпион

  петок

  2.12.22

  19:15

  Случаен шпион

  Te wu mi cheng (2001)

  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За среќа, знае кунг фу.

 • Полициска приказна

  петок

  2.12.22

  20:00

  Полициска приказна

  Flic Story (1975)

  „Полициска приказна“ ја прикажува автентичната приказна за ловот на опасниот криминалец Емил Бусон (Жан-Луј Тринтињан), кој побегнал од затвор во 1947 година. Во текот на три години Бусон успева да се крие од...

 • Остин Пауерс: Шпионот кој ме легна

  петок

  2.12.22

  21:00

  Остин Пауерс: Шпионот кој ме легна

  Austin Powers: The Spy Who Shagged Me (1999)

  Британски тајни агент Остин Пауерс је на брачном путовању са Ванесом. Ванеса је андроид са задатком - убити Остина - али не успева и сама страда. Др Зло је поново у акцији и смишља начин како да покори свет. Помоќу...

 • Три билборди пред Ебинг Мисури

  петок

  2.12.22

  21:11

  Три билборди пред Ебинг Мисури

  Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

  Оваа мрачна хумористична драма што доби „Оскар“ ја раскажува приказната за Милдред Хејс (Френсис Мекдорманд), жена на 50 и кусур години, која почнува војна со локалната полиција затоа што не можат да го решат...

 • Изправителен дом

  петок

  2.12.22

  22:25

  Изправителен дом

  Dog Pound (2010)

  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.

 • Лажни пријатели

  петок

  2.12.22

  23:10

  Лажни пријатели

  Frenemy (2009)

  Откако група пријатели ќе посведочат грозоморен злочин, се прашуваат како тоа тие биле толку среќни и побегнале неповредени, додека еден од пријателите не успеал.Низ ова самооткривање почнуваат да го разбираат...

 • Чавка

  петок

  2.12.22

  23:50

  Чавка

  The Crow (1994)

  Младиот музичар Ерик Дравен и неговата вереница ги убиваат на ден пред свадбата. Точно година дена по смртта, Ерик станува од гробот со помош на еден таинствен гавран за да ги најде убијците и да ги натера да...

 • Инспектор Торн: Спанко

  сабота

  3.12.22

  00:00

  Инспектор Торн: Спанко

  Thorne: Sleepyhead (2010)

  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата железничка станица. Сепак, изгледа дека постои и втор...

 • Иднината е осамено место

  сабота

  3.12.22

  01:05

  Иднината е осамено место

  Die Zukunft ist ein einsamer Ort (2021)

  Со цел да му се одмазди на човекот одговорен за смртта на неговата жена и ќерка во сообраќајна незгода, Франк станува криминалец и завршува во истиот затвор како и возачот кој останал неказнет. Таму ја започнува...

 • Специјалци

  сабота

  3.12.22

  01:50

  Специјалци

  S.W.A.T. (2003)

  Двајца полициски ветерани (Самјуел Л. Џексон и Колин Фарел) се здружуваат со двајца новаци кои патролираат по улиците (Мишел Родригез и Л. Л. Кул Џеј) за да го оформат најефикасниот специјален полициски тим во...

Почеток « 1 2 3 ... 8 9 10 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.