ФИЛМОВИ Страница 1

 • Одмазда на нинџата

  четврток

  21.1.21

  22:45

  Одмазда на нинџата

  Ninja Vengeance (1993)

  Nakon što je prisustvovao smrti crnog studenta prava, Kris, američki nindža, odlučan je da očisti svoj mali grad od Kju-kluks klana.

 • Доктор Сон

  четврток

  21.1.21

  22:45

  Доктор Сон

  Doctor Sleep (2019)

  40 години по настаните во„Сјаење” од Стивен Кинг, Ден Торанс мора да штити млада девојка со слични паранормални моќи од култ познат како Вистинскиот јазол, кои се хранат од сјајот на невините во нивната потрага по...

 • Веруј у љубав

  четврток

  21.1.21

  23:20

  Веруј у љубав

  Keeping the Faith (2000)

  Nominiran za Oscara, Edward Norton (Primal Fear) režira i glumi u ovoj romantičnoj komediji, u kojoj glume i Ben Stiller (Svi su ludi za Mary) i Jenna Elfman (Dharma i Greg). Najbolji prijatelji od malih nogu, Jake...

 • Англискиот пациент

  четврток

  21.1.21

  23:30

  Англискиот пациент

  The English Patient (1996)

  Во Втората светска војна, во полска болница во Италија, британски сојузници се грижат за мистериозен странец, кому не му го знаат минатото. Откривањето на мистеријата за неговиот идентитет поттикнува приказна за...

 • Колонија

  петок

  22.1.21

  02:05

  Колонија

  Colonia (2015)

  Чиле 1973 година и очајна потрага на една млада жена по нејзиното момче грабнато и одведено во злогласната колонија Дигнидад, сектата од која никој никогаш не побегнал.Филм базиран на вистинита приказна...

 • Црно и сино

  петок

  22.1.21

  02:50

  Црно и сино

  Black and Blue (2019)

  Откако на нејзината камера фаќа како корумпирани полицајци убиваат дилер на дрога, почетничката полицајка (Наоми Харис) почнува да бега и од одмаздољубивите криминалци и од полицајците кои сакаат да ја уништат...

 • Поштанске загонетке: Повратак кући

  петок

  22.1.21

  04:00

  Поштанске загонетке: Повратак кући

  Signed, Sealed, Delivered: Home Again (2017)

  Ekipa otkriva staru vazu u kojoj se nalazi pismo. Pokušavaju ga uručiti, no doznaju da je porijeklo vaze vrlo sumnjivo.

 • Сезона на пчелите

  петок

  22.1.21

  05:45

  Сезона на пчелите

  Bee Season (2005)

  Сопруга и мајка се наоѓа во тешка емотивна состојба бидејќи нејзиниот сопруг го избегнува распаѓањето на нивниот брак посветувајќи ѝ се на ќерката која сака да стане шампион по пишување зборови.

 • Поштанске загонетке: Тежи пут

  петок

  22.1.21

  06:00

  Поштанске загонетке: Тежи пут

  Signed, Sealed, Delivered: The Road Less Travelled (2018)

  Ekipa otkriva kameru iz 1980-ih godina i kreće na put kako bi pronašli dječaka za kojeg strahuju da bi mogao biti otet.

 • Паклени пут

  петок

  22.1.21

  07:15

  Паклени пут

  Retroactive (1997)

  Duboko u pustinji Teksasa sukobit će se prošlost i sadašnjost, a budućnost će biti u rukama jedne žene...

 • Подобар живот

  петок

  22.1.21

  07:25

  Подобар живот

  A Better Life (2011)

  Емотивна драма за илегалниот имигрант и самохран татко Карлос Галиндо, кој се бори на својот син-тинејџер да му обезбеди подобар живот, работејќи како градинар во Лос Анџелес. Решен да се пресели од градот за да го...

 • Спаринговање

  петок

  22.1.21

  09:05

  Спаринговање

  Sparring (2017)

  Stiv Landri, ostareli bokser koji ima više izgubljenih mečeva nego pobeda, prihvata da postane sparing partner za šampiona u usponu u poslednjem pokušaju da ostane uticajan...

 • Полн погодок

  петок

  22.1.21

  09:45

  Полн погодок

  Full Count (2019)

  Несреќен сплет на околности го принудува Милтон Јанг да се откаже од кариера на професионален бејзбол играч и да се врати во градот од кој избегал.

 • Том Сојер и Хаклбери Фин

  петок

  22.1.21

  11:05

  Том Сојер и Хаклбери Фин

  Tom Sawyer & Huckleberry Finn (2014)

  Najnovija filmska adaptacija romana Marka Tvena o avanturama Toma Sojera i Haklberi Fina. Tom Sojer i Haklberi Fin su bili svedoci ubistva na groblju, ali sklapaju pakt da nikada nikome ne kažu šta su videli. Ali,...

 • Маќеа

  петок

  22.1.21

  11:25

  Маќеа

  Stepmom (1998)

  Сузан Сарандон игра смртно болна мајка која мора да се помири дека новата жена во животот на нејзиниот поранешен сопруг ќе им биде маќеа на нејзините деца. Исто во главните улоги: Џулија Робертс.

Почеток « 1 2 3 ... 10 11 12 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.