ФИЛМОВИ Страница 1

 • Таа

  вторник

  19.10.21

  06:45

  Таа

  Her (2013)

  Дејството на „Таа се одвива во Лос Анџелес, во блиската иднина, и го следи Теодор Томбли (Жоакин Феникс), комплексен, емотивен маж, кој заработува пишувајќи трогателни лични писма за други луѓе. Откако срцето му се...

 • Бескрајно бела мечка

  вторник

  19.10.21

  06:55

  Бескрајно бела мечка

  Infinitely Polar Bear (2014)

  Иако повеќето татковци ги поминуваат деновите работејќи, Кам (Марк Рафало) најчесто си игра, готви или работи на некое негово хоби. Додека закрепнува од еден нервен напад, неговата сопруга Меги (Зои Салдана), која е...

 • Рај

  вторник

  19.10.21

  08:25

  Рај

  Heaven (2002)

  Британка која живее во Италија го зема законот во свои раце откако полицијата ги игнорира нејзините повици за апсење на човекот виновен за смртта на нејзиниот маж и се затекува себеси не само уапсена за убиство туку и...

 • Кога јагнињата ќе стивнат

  вторник

  19.10.21

  08:35

  Кога јагнињата ќе стивнат

  The Silence of the Lambs (1991)

  Кад јагањци утихну је трилер из 1991. са Ентонијем Хопкинсом и Џоди Фостер у главним улогама. Филм је снимљен по истоименом роману Томаса Хариса, а освојио је пет Оскара, меѓу осталим и Оскаре за најбољу главну мушку...

 • Крупна риба

  вторник

  19.10.21

  09:20

  Крупна риба

  Big Fish (2003)

  Во емотивниот филм, „Голема риба“, режисерот Тим Буртон („Бетмен“, „Едвард раце-ножици“) ја носи својата неповторлива фантазија на патување кое навлегува длабоко во митската врска помеѓу таткото и синот. Едвард Блум...

 • Речиси познат

  вторник

  19.10.21

  10:15

  Речиси познат

  Almost Famous (2000)

  Вилијам е 15-годишно момче најмено од списанието „Ролинг стоун“ за да оди на турнеја и да пишува за надежниот рок-состав „Стилвотер“. Овој прекрасен филм за созревањето го прикажува Вилијам додека се соочува со...

 • Собата на Марвин

  вторник

  19.10.21

  12:30

  Собата на Марвин

  Marvin's Room (1996)

  Драма за две отуѓени сестри. Беси 20 години се грижи за татко си, кој е прикован за кревет. Ли е многу понезависна, одгледувајќи ги сама двата сина. Кога на Беси ѝ е дијагнозирана леукемија, Ли е повикана за...

 • Друга шанса за Божиќ

  вторник

  19.10.21

  12:50

  Друга шанса за Божиќ

  2nd Chance for Christmas (2019)

  У модерној адаптацији романа Чарлса Дикенса, популарна и размажена певачица која не воли Божиќ, суочава се са духовима своје садашњости, прошлости и будуќности.

 • Шампион

  вторник

  19.10.21

  14:40

  Шампион

  Champion (2017)

  Во интензивниот свет на тркањето на нерамен терен, една мала грешка засекогаш ги менува животите на двајца мажи. Едниот мора да се бори за семејството, другиот, за да прости.

 • Мистериите на Хроникл: Како што треба

  вторник

  19.10.21

  16:10

  Мистериите на Хроникл: Како што треба

  The Chronicle Mysteries: Recovered (2019)

  Алекс Мекферсон (Алисон Свини) се враќа во малото гратче во Пенсилванија каде што ги поминувала летата како девојче за ја сними следната епизода на нејзиниот крими подкаст, а кој се однесува на исчезнувањето на...

 • Будења

  вторник

  19.10.21

  16:50

  Будења

  Awakenings (1990)

  Во една болница во Бронкс истражувачот д-р Сејер (Робин Вилијамс) се обидува да открие зошто неколку пациенти, вклучително и Леонард (Роберт де Ниро), со погрешна дијагноза како атипични шизофреници и хистерици се...

 • Улични танци

  вторник

  19.10.21

  18:00

  Улични танци

  YOU GOT SERVED (2004)

  Хип-хоп комедија бави се уличним плесом као субкултуром... Плесне групе такмиче се једна против друге у борби за славу, престиж и, наравно, новац... Давид и Елгин су најбољи пријатељи и воѓе хип-хоп плесне групе из...

 • Човек са запада

  вторник

  19.10.21

  18:55

  Човек са запада

  Man of the West (1958)

  Путујуќи на Запад у Форд Ворт у циљу да унајми учитеља за свој погранични град, Линк Џонс бива опљачкан и избачен из воза негде у недоѓији, заједно са Били Елис, салунском певачицом и коцкарем Сем Безлијем. Џонс води...

 • Ема

  вторник

  19.10.21

  19:25

  Ема

  Emma (1996)

  Во рурална Англија од 1800-тите, на една млада стројничка ѝ тргаат наопаку работите откако ќе ѝ најде маж на една жена.

 • Париз може да почека

  вторник

  19.10.21

  21:00

  Париз може да почека

  Bonjour Anne (2016)

  Една посветена американска сопруга (Дајан Лејн), која има сопруг (Алек Болдвин) опседнат со работата, оди на неочекувано патување од Кан во Париз со еден шармантен Французин (Арно Вијард), кој кај неа повторно ја буди...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 8 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.