СОДРЖИНА

Во студентски дом ќе се сретнат сликарот Салвадор Дали и поетот Федерико Гарсија Лорка. Набрзо ќе им се придружи и режисерот Луис Буњел. Тројцата пријатели ќе остават трага во Мадрид, но ќе остварат и длабок меѓусебен однос. Односот меѓу Дали и Лорка секофаш бил контроверзен, а нивната блискост понекогаш го надминувала пријателството...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Враќање во игра (2008)

  петок
  image
  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.
 • Стив Џобс (2015)

  денес
  image
  Филмот ни го прикажува претставувањето на три познати производи и завршува во 1998 година со претставувањето на iMac, носејќи нѐ зад сцената на дигиталната...
 • Дама у злату (2015)

  денес
  image
  Када 80-годишња Јеврејка Марија Алтман (Хелен Миррен) сазна да би најславнији портрет Густава Климта требало да буде у њеном власништву, започиње беспоштедну...
 • Чудесна милост (2006)

  денес
  image
  Вилијам Вилберфорс, члан енглеског парламента у 18. веку, који је одлучио да укине ропство у британским земљама. Потпомогнут малом групом напредних мислилаца и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.