СОДРЖИНА

Номинираниот за „Оскар“, Вил Смит игра во оваа моќна драма за емоционалната приказна на еден човек кој ќе им ги промени животите на седум непознати луѓе, во која повторно работи со режисерот и продуцентите на „Потрага по среќа“.
Еден чуден агент на Даночната служба ја користи својата база на податоци за да лоцира повеќе луѓе кои имаат проблеми, и се обидува да им помогне да си ги подобрат животите. Правејќи го тоа, тој се заљубува во жена на која ѝ е потребно ново срце. Дури откако се самоубива и сите придобиваат од неговата великодушност се дознава кој навистина бил тој и зошто го сторил тоа што го сторил.

Слики

Sony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionСедум душиСедум душиСедум душиСедум душиСедум душиСедум душиСедум душиСедум душиСедум душиСедум души

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубовен ритам (2019)

  денес
  image
  Еду, млад музичар кој живее во Лондон, се враќа во својот роден град во Шпанија за да присуствува на свадбата на брат му. Враќањето му ја буди потребата да обнови...
 • Пурпурен дожд (1984)

  денес
  image
  Рок-ѕвездата Принц го прави своето спектакуларно филмско деби во овој автобиографски блокбастер, кој ги доби наградите „Оскар“ и „Греми“. „Пурпурен дожд“ е...
 • Кучешка љубов (2000)

  денес
  image
  Три испреплетени приказни за животите на различни слоеви на општеството во Мексико Сити. Октавио се обидува да собере доволно пари за да побегне со својата...
 • Ирон Исланд (2005)

  денес
  image
  Some poor people in the Southern coasts of Iran do not have any place to live, and thus, they reside on an old, abandoned ship in the sea. Captain Nemat, their...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.