СОДРЖИНА

A comedy by well-known Albanian theater. A comedy known and loved by all, under the interpretation of the most famous actors of the Albanian National Theatre. A comedy that provides only laughter.

Слики

Pallati 176

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Професори (2013)

  image
  „Лиси Жулс Фери“ е најлошото средно училиште во Франција. Ни најдобрите наставници не успеале тоа да го променат. Регрутирањето нов тим е последната шанса тоа да...
 • Божиќни лов на благо (2019)

  image
  Белинда се враќа у свој родни градиќ због посла, али и пријатељичина вјенчања. Ускоро се ствари закомплицирају кад налети на Дустина, свог бившег дечка. Кад...
 • Продавачи (1994)

  image
  Следиме ден во животот на двајца продавачи, Данте и Рандал, кои ги нервираа купувачите, разговараат за филмови и играат хокеј на покривот на продавницата.
 • Како да се создаде девојка (2019)

  image
  Јохана е бистра, чудна, шеснаесетгодишна екстровертна девојка со бесни хормони и огромни соништа. Иако го сака своето големо, бучно, дисфункционално семејство,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.