poster

Како да се создаде девојка

How to Build a Girl (2019)

Комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Coky Giedroyc


рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 4/10
(2 гласови)

Содржина

Јохана е бистра, чудна, шеснаесетгодишна екстровертна девојка со бесни хормони и огромни соништа. Иако го сака своето големо, бучно, дисфункционално семејство, Јохана со апсолутна сигурност знае дека има нешто поголемо и подобро за неа во светот.

Слики

Како да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојкаКако да се создаде девојка

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Заљубување во девојката од соседството (2006)

  image
  Кога другарите од детството, Тереза и Марк, ќе се сретнат многу години подоцна, ќе се заљубат и ќе одлучат да се венчаат, се изгледа како остварување на сонот....
 • Академија за бикини (2015)

  image
  Бенџи и Т.Џ се добри другари, кои истовремено ќе раскинат со своите девојки. За да заработат пари и да запознаат нови девојки, тие ќе решат да отворат школо за...
 • Катерина из великог града (2003)

  image
  Након што јој отац, провинцијски учитељ, напокон добије премештај, паметна и лепа петнаестгодишњакиња Цатерина суочиќе се са сложеним проблемом прилагоѓавања...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.