рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(72 гласови)

Содржина

Мерил Стрип води ѕвездена актерска екипа во оваа музичка прослава за мајките, ќерките и татковците и за вистинската љубов. Филмот е заснован врз на бродвејскиот хит, и е исполнет со песните на АББА кои ги знаете и сакате.
Добитничката на награда од Академијата, Мерил Стрип, предводи ѕвездена актерска екипа во оваа филмска адаптација на омилениот мјузикл со вечните песни и мелодии на иконската супер група, АББА. Стрип прикажува една силна и независна сопственичка на хотел на еден идиличен грчки остров, подготвувајќи се да ја приреди свадбата на ќерка си. Помеѓу гостите нема да бидат само нејзините најстари и најдраги пријатели, туку и тројцата мажи од нејзиното минато, кои нејзината ќерка тајно ги поканила бидејќи се сомнева дека еден од нив можеби е нејзиниот татко! „Мајко мила!“ е филм за мајките и ќерките, за старите пријатели и за новонајдените роднини. Во другите улоги се Пирс Броснан, Колин Фирт, Кристин Барански, Џули Волтерс и Аманда Сејфрид.

Слики

Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!NBC UniversalNBC UniversalМајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.