poster

Мајко мила!

Mamma Mia! (2008)

комедија, мјузикл, романса | САД, Обединетото Кралство, Германија
Режисер: Phyllida Lloyd
FOX Movies | Утре | 18:00

рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 7.82/10
(34 гласови)

СОДРЖИНА

Мерил Стрип води ѕвездена актерска екипа во оваа музичка прослава за мајките, ќерките и татковците и за вистинската љубов. Филмот е заснован врз на бродвејскиот хит, и е исполнет со песните на АББА кои ги знаете и сакате.
Добитничката на награда од Академијата, Мерил Стрип, предводи ѕвездена актерска екипа во оваа филмска адаптација на омилениот мјузикл со вечните песни и мелодии на иконската супер група, АББА. Стрип прикажува една силна и независна сопственичка на хотел на еден идиличен грчки остров, подготвувајќи се да ја приреди свадбата на ќерка си. Помеѓу гостите нема да бидат само нејзините најстари и најдраги пријатели, туку и тројцата мажи од нејзиното минато, кои нејзината ќерка тајно ги поканила бидејќи се сомнева дека еден од нив можеби е нејзиниот татко! „Мајко мила!“ е филм за мајките и ќерките, за старите пријатели и за новонајдените роднини. Во другите улоги се Пирс Броснан, Колин Фирт, Кристин Барански, Џули Волтерс и Аманда Сејфрид.

Слики

Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!NBC UniversalNBC UniversalМајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!Мајко мила!NBC UniversalNBC UniversalNBC UniversalМајко мила!Мајко мила!Мајко мила!

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Како ја кажем (2007)

  вторник
  image
  Дафне, воѓена љубављу према својим ќеркама жели да уради све савршено, али како то живот често чини, на крају све испадне наопако. Кроз њене поступке, ќерке...
 • Моето куче Скип (2000)

  вторник
  image
  Младиот Вили е срамежливо осумгодишно момче, кое во 1942 година живее во Јазу, Мисисипи. Нему му е попријатно да чита отколку да игра некој спорт. Вили е мета на...
 • На Мидлтон (2013)

  вторник
  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
 • Привлечни чизми (2005)

  вторник
  image
  Трансвеститската ѕвезда на едно кабаре, Лола, доаѓа да спаси еден човек кој, откако ја наследил фабриката за чевли од татка си, треба да ги направи своите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.