рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(15 гласови)

Содржина

Филмот е инспириран од истоимениот голем хит од 1980 година. Дејството следи една група танчари и актери во текот на нивното школување во едно средно училиште за сценски уметности. Во борбата за остварување на својот сон, тие ќе откријат кој од нив е навистина талентиран и кој има доволно дисциплина потребна за успех

Слики

СлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлаваСлава

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Венчален прстен (2021)

  image
  Кејт е дизајнерка на свршенички прстени и сопственичка на златарница, но иако нејзините креации усреќиле многу парови, таа самата нема среќа во љубовта. Наскоро ѝ...
 • Сексот и градот 2 (2010)

  image
  Забава, пријателство, мода: „Сексот и градот 2“ го враќа сето тоа кога Кери (Сара Џесика Паркер), Саманта (Ким Катрал), Шарлот (Кристин Дејвис) и Миранда (Синтија...
 • Сега или никогаш (2018)

  image
  Филмот ја прати Маја (Џенифер Лопез) која се занимава со трговија, и која потполно ги менува своите навики и начин на живот како би докажала дека титулата и...
 • Свадбата на мојот најдобар пријател (1997)

  image
  Џулија Робертс блиста у улози Џулс Потер која читавог живота бежи од озбиљног везивања али изненада схвата да је заљубљена у свог најбољег пријатеља Мајкла: Само...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.