рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(6 гласови)

Содржина

Се работи за тотално различни луѓе кои доаѓаат од два различни света. Дел Скот, доаѓа од опасниот њујоршки кварт Бронкс и очајно се обидува да ги остави своите грешки позади себе. Филип Лакас е парализиран, депресивен милијардер, кој живее во луксузен пентхаус во Менхетен. Емотивен и полн со добар хумор, филмот збори за неочекуваното пријателство кое се појавува меѓу овие двајца потполни странци и како втората шанса може да биде најдобриот подарок кој некогаш сте го добиле.

Слики

НеспојливиНеспојливиНеспојливиНеспојливиНеспојливи

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Прекрасни грди луѓе (2008)

  image
  Луси цел живот се бори со тоа „малку време“ што и останало. Последниот викенд сака да го помине со другарките од колеџ онака како што некогаш било. Кога ќе...
 • Екскурзијата со тато (2016)

  image
  Со „Прашката пролет“ во 1968 г. како заднина, двајца германски браќа и нивниот татко одат на пат од Романија до Источна Германија заради хируршка интервенција....
 • Дечковците не се важни (1995)

  image
  Робин и Џејн се возат заедно од Њујорк до Лос Анџелес. Одат кај пријателка во Питсбург и ја земаат со нив на запад. Трите стануваат блиски пријателки.
 • Збогување (2019)

  image
  Во оваа забавна и ведра приказна заснована врз вистинскиот живот, Американката со кинеско потекло, Били (Аквафина), неволно се враќа во Чангчун за да дознае дека...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.