poster

Зачин за брак

Hope Springs (2012)

комедија, драма, романса | САД, Канада
Режисер: David Frankel
Film Komedi | вторник | 00:35

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 6.95/10
(37 гласови)

СОДРЖИНА

Кеј (Мерил Стрип) и Арнолд (Томи Ли Џонс) се меѓусебно приврзани сопружници, но, по една деценија брак, Кеј сака малку да ги зачини работите и повторно да се зближи со својот сопруг. Кога дознава за познатиот брачен советник (Стив Карел), се обидува да го убеди својот скептичен сопруг да се качат во авион и да заминат на брачна терапија. Убедувањето оди тешко, но вистинскиот предизвик за двајцата ќе започне кога ќе се соочат со проблемите што ги имаат во спалната соба и ќе се обидат да ја оживеат искрата заради која завршиле заедно.

Слики

Зачин за бракЗачин за бракЗачин за бракЗачин за бракЗачин за бракЗачин за бракЗачин за бракЗачин за бракЗачин за бракЗачин за бракЗачин за брак

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заљубљени у Паризу (2013)

  image
  Романтична прича о брачном пару који одлази у Париз да прослави тридесет година заједничког живота. Да би освежили свој брак, Мег и Ник се враќају у град где су...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • Лош англиски (2007)

  image
  Нора Вајлдер откачува. Сите околу неа се во врска, или во брак, или имаат деца. Таа е во триесеттите години, сама е и работи работа што повеќе не ѝ одговара....
 • То си увек био ти (2021)

  image
  Долазак братовљеве заручнице квари Елизабетхине планове о зарукама, због чега почиње сумњати у своје животне одлуке.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.