poster

Најдобриот егзотичен хотел Мариголд

The Best Exotic Marigold Hotel (2011)

комедија, драма, романса | Обединетото Кралство, САД, Обединетите Арапски Емирати
Режисер: John Madden

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 9/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Една очајна група англиски пензионери (Џуди Денч, Бил Нај, Меги Смит, Том Вилкинсон, Пенелопа Вилтон, Силија Имри и Роналд Пикап), пензионирањето ја тера на необичен потег, па тие ја напуштаат својата татковина, поттикнати од рекламите за „Најдобриот егзотичен хотел ‚Мариголд‘, навидум луксузен дом за „постари и прекрасни лица во Џајпур, Индија. При пристигнувањето, тие откриваат дека на домот некако му недостига романтичната идила што беше ветена во брошурата, но со текот на времето нив ги освојува вечно оптимистичниот млад менаџер Сони (Дев Пател), па колебливо тргнуваат во нова авантура, откривајќи дека животот може повторно да започне откако ќе го оставите минатото.

Слики

Најдобриот егзотичен хотел МариголдНајдобриот егзотичен хотел МариголдНајдобриот егзотичен хотел МариголдНајдобриот егзотичен хотел МариголдНајдобриот егзотичен хотел МариголдНајдобриот егзотичен хотел МариголдНајдобриот егзотичен хотел МариголдНајдобриот егзотичен хотел МариголдНајдобриот егзотичен хотел МариголдНајдобриот егзотичен хотел Мариголд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Возрасна тинејџерка (2004)

  сабота
  image
  На 13-тиот роденден, единствената желба на Џена е брзо да стане постара. Кога се буди следното утро, таа има 30 години, одлична работа и убав стан. Но Џена...
 • Вулкан (2013)

  сабота
  image
  Након ерупције исландског вулкана Еyјафјаллојöкулл, сви авиони су приземљени и на пут за Грчку ваља кренути - путем. Бите то права авантура.
 • Дали сте за танц? (2004)

  сабота
  image
  Романтична комедија со Ричард Гир во главната улога на адвокат прегорен од работа кој од здодевност се запишува на часови по танц во двојки кои ќе му го сменат...
 • Диско (2008)

  сабота
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.