poster

За тебе, со љубов

Made for You, with Love (2019)

Драма, Pоманса, Комедија | Канада, САД
Режисер: Lucie Guest

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 4.9/10
(7 гласови)

Содржина

Аманда е сопственичка на еден дуќан за користени венчаници на кои им дава нов живот и им ги продава на невестите кои не можат да си дозволат скапи фустани. Со оглед на тоа што Аманда има добро срце, таа често се спријателува со своите клиентки, а понекогаш им ги дава фустаните и бесплатно. Поради тоа наскоро наидува на финансиски проблеми, а излезот ѝ го нуди свадбениот фотограф Џејмс кој се нуди да ја слика нејзината продавница за едно списание. Иако не сака публицитет, Аманда нема избор освен да се согласи, а наскоро таа и Џејмс се зближуваат, па сфаќа дека тој е многу повеќе од циничен фотограф кого го интересира само заработка. Кога уредниците на списанието одлучуваат да ја искористат Аманда за евтин публицитет, таа се откажува од сѐ. Аманда и Џејмс сфаќаат дека се заљубени, па Аманда набргу добива шанса да ја проба сопствената венчаница.

Слики

За тебе, со љубовЗа тебе, со љубовЗа тебе, со љубовЗа тебе, со љубовЗа тебе, со љубовЗа тебе, со љубовЗа тебе, со љубовЗа тебе, со љубов

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Напумпана (2007)

  image
  Велат, спротивностите се привлекуваат, а за Бен и Алисон привлечноста важела само една вечер. По два месеца и неколку тестови за бременост, тргаат на забавно,...
 • Таму каде што е срцето (2000)

  image
  Седамнаестогишња девојка у поодмаклој трудноќи одлази на дуг пут од Тенесија до Калифорније са својим момком. На једној успутној станици, у робној куќи, он је...
 • Во земјата на жените (2007)

  image
  Писк Картер Веб тукушто го оставила девојката за која мислел дека е неговата вистинска љубов. Картер одлучува да се повлече во еден мал град во Мичиген каде што...
 • Сѐ под конец (1997)

  image
  Звезда "Пријатеља" је дебитовала као главна глумица у овом играном филму. Кејт је уметнички уредник у рекламној агенцији. Пословни живот јој иде, али шеф Мерсер...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.