СОДРЖИНА

Пензиониран после години меѓународна шпионажа, Агентот 007 (Дејвид Нивен) е повикан назад на должност кога мистериозната организација СМЕРШ почнува да врши атентати врз британски тајни агенти во оваа пародија на филмовите со Џејмс Бонд.
Оваа откачена сатира на филмовите со Џејмс Бонд во главна улога го претставува Дејвид Нивен како култниот софистициран шпион, сега пензионер кој води мирен живот. Бонд е повикан назад на должност кога мистериозната организација СМЕРШ почнува да врши атентати врз британски тајни агенти. Апсурдни околности доведуваат до вмешаност на различни ликови, вклучувајќи ги злобниот Ле Цифре (Орсон Велс), ветеранот коцкар Евелин Трембл (Питер Селерс) и зборливиот внук на Бонд, Џими Бонд (Вуди Ален).

Слики

Казино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино РојалКазино Ројал

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хартиена каша (2020)

  денес
  image
  И покрај тоа што станува жртва на измамници и се мачи да заработи за живот, Иван, типичен мал човек од руската провинција, ја задржува својата наивна доверба во...
 • Свадбени марш (1995)

  денес
  image
  У породици пуковника Митровиќа све три ќерке су стасале за удају али имају проблема у проналажењу мужева. Лед пробија најмлаѓа кќер која се удаје за младог...
 • Навијачице (2019)

  денес
  image
  Комедија која говори о томе да никада није касно да остварите свој сан. Ово је забавна и емотивна комедија о групи жена које формирају групу навијачица у њиховој...
 • Веридба (1996)

  денес
  image
  Арманд је хомосексуалац који води екстравагантни ноќни клуб у Миамију. Ту наступају трансвестити, меѓу којима је главна звезда Алберт, Армандов изабраник. Њихов...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.