рејтинг: 3.8/10
Оценка на корисникот: 1/10
(3 гласови)

Содржина

Шеснаесет годишниот Јорк Хејс, лидер на извидничката група „Огнени змејови“, се враќа во кампот Ракута на последниот годишен собир на извидниците. Јорк е одлучен овој последен собир да го направи најдобар. За жал, од самиот почеток не оди така како што тој планираше, па Јорк е приморан остатокот од седмицата да го мине занимавајќи се со недостатоците, проблемите и лудориите на неискусните млади членови од тимот. На ситуацијата не помага ни појавувањето на неговиот ривал Мич Џонас, лидерот на извидничката група „Рогати Утови“.

Слики

ИЗВИДНИЧКИ КАМПИЗВИДНИЧКИ КАМПИЗВИДНИЧКИ КАМПИЗВИДНИЧКИ КАМПИЗВИДНИЧКИ КАМПИЗВИДНИЧКИ КАМПИЗВИДНИЧКИ КАМПИЗВИДНИЧКИ КАМПИЗВИДНИЧКИ КАМП

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Прича о Бетовеновом благу (2014)

  image
  Бетовен има њух и за проналажење блага! Након дебакла на снимању филма, Бетовен и његов власник и тренер Еди запуте се куќи, али заглаве у малом селу. Бетовен се...
 • Само Пек (2009)

  image
  Црна комедија за Мајкл Пек (Кир Гилкрист), бубалица во втора година на средно училиште кого го мачат неговите наставници и соученици, но најмногу неговите...
 • Веќе од живота (1996)

  image
  Јацк Цорцоран, по занимању аниматор, храбар је у суочавању с туѓим али неспособан кад се ради о њему. Животом му управљају заручница и мајка а његов агент Wалтер...
 • Деца Без Граници (2010)

  image
  Ештон, Селест и Бека се тројца необични средношколски отпадници кои формираат клуб во напуштен театар. Таму го запознаваат Чарли (Бил Кобс), бездомник кој ја дели...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.