Alfred Bualoti

actor

Роденден: 1953

Актерот:

 1. ...
  Vlash Zaka
 2. ...
  Nevzati
 3. ...
  Ramizi
 4. ...
  Spiro
 5. ...
  Pavoni
 6. 6. Dy herë mat (1986), филм
 7. 8. Sako's Wedding (1998), филм
  ...
  Milian

Продуцент:

 1. 1. Pallati 176 (1986), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.