рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Џејн Остин верува во љубовта. Нејзините родители сакаат таа богато да се омажи, како што ѝ прилега на млада жена на крајот од 18 век. Но кога Џејн го запознава шармантниот Ирец Том, нејзиниот свет се врти наопаку. Може ли Џејн да го одбие богатиот додворувач и да им се спротивстави на желбите на родителите и општествените конвенции?

Слики

Приказната за Џејн ОстинПриказната за Џејн ОстинПриказната за Џејн ОстинПриказната за Џејн Остин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џобс (2013)

  денес
  image
  Биографски филм о Стевеу Јобсу (Асхтон Кутцхер) прати каријеру суоснивача Апплеа од почетака у гаражи до статуса једног од иноватора рачуналне индустрије који...
 • Промена на играта (2012)

  денес
  image
  Оваа драма на „Ејч-Би-Оу“ со Џулиен Мур, Вуди Харелсон и Ед Херис, ја прикажува кампањата на Џон Мекејн од 2008 г., од неговиот избор на гувернерката на Алјаска,...
 • Возвишување: приказната на хауард винстон (2010)

  денес
  image
  Порастот на британскиот шампион. Филм базиран на вистинска приказна. Младиот Хауард Винстон, еден од најталентираните млади аматерски боксери. Момче од Мартир...
 • Девојката од Данска (2015)

  денес
  image
  Откако позира како модел за една слика на неговата сопруга Герда (Алиша Викандер), данскиот уметник Ејнар Вегенер (Еди Редмејн) се вљубува во својот женски...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.