ФИЛМОВИ Страница 1

 • Притаено зло: Одмазда

  петок

  22.1.21

  00:25

  Притаено зло: Одмазда

  Resident Evil: Retribution (2012)

  Смртоносниот Т-вирус на корпорацијата “Чадор“ се шири низ светот, преобразувајќи ги обичните луѓе во легии од зомби. Човечката раса е пред изумирање и има само една надеж, а тоа е Алис (Мила Јовович)... Смртоносниот...

 • Подготвена или не

  петок

  22.1.21

  01:15

  Подготвена или не

  Ready or Not (2019)

  Во оваа мрачна хорор-комедија Самара Вивинг игра млада невеста која се наоѓа во смртна опасност кога открива дека богатото и ексцентрично семејство на нејзиниот сопруг секогаш спроведува смртоносен свадбен ритуал....

 • Интернат страха

  петок

  22.1.21

  03:55

  Интернат страха

  Boarding School (2018)

  Mladić postaje fasciniran ličnošću svoje mrtve bake, pa ga šalju u izolovani internat koji vode misteriozni direktor i njegova žena...

 • Плен

  сабота

  23.1.21

  02:50

  Плен

  Crawl (2019)

  Кога силен ураган го погодува нејзиниот роден град во Флорида, Хејли оди да го бара татко си Дејв, кој е повреден и заробен во нивниот дом. Бурата се засилува, а Хејли и Дејв откриваат дека поголема закана е растот на...

 • Пандорум

  сабота

  23.1.21

  03:40

  Пандорум

  Pandorum (2009)

  Kada jedan od njih ode da istražuje brod, a drugi ostane da ga navodi radio vezom, počeće otkrivanje zastrašujuće stvarnosti. Shvatiće da je njihov opstanak važniji, nego što su to ikada mogli da zamisle!

 • Знам што правеше минатото лето

  недела

  24.1.21

  00:00

  Знам што правеше минатото лето

  I Know What You Did Last Summer (1997)

  После една несреќа на кривулест пат, четворица тинејџери прават фатална грешка фрлајќи го телото на жртвата во море. Но точно една година подоцна, мртовецот се враќа од својот гроб и бара многу повеќе од извинување....

 • Свемирски војници 2: Хероји федерације

  недела

  24.1.21

  00:35

  Свемирски војници 2: Хероји федерације

  Starship Troopers 2: Hero of the Federation (2004)

  Mala grupa svemirskih vojnika nalazi sklonište u napuštenoj postaji i dok pokušavaju da se suprotstave gmižućoj gamadi ne znaju da mnogo veća opasnost preti njihovoj jedinici. Dobitnik Oskara i Emi nagrade Phil...

 • Сè уште знам што правеше минатото лето

  понеделник

  25.1.21

  00:00

  Сè уште знам што правеше минатото лето

  I Still Know What You Did Last Summer (1998)

  Рибарот-убиец со кука се враќа на сцената за да ги следи двата преживеани тинејџери, Џули и Реј, кои го оставиле мислејќи дека е мртов, и за да изврши уште повеќе убиства и предизвика безредие.

 • Натрапник

  понеделник

  25.1.21

  01:15

  Натрапник

  The Intruder (2019)

  Кога младиот брачен пар (Мајкл Или и Меган Гуд) ја купуваат својата куќа од соништата во Напа Вели, тие мислат дека го нашле својот совршен дом за да преземат нови чекор како семејство. Но кога чудно приврзаниот...

 • Мобилен

  понеделник

  25.1.21

  02:00

  Мобилен

  Cell (2016)

  Zasnovan na jednom od najjezivijih i najnapetijih romana Stivena Kinga. Film „Mobilni telefon“ prati Kleja Ridela (Džon Kjuzak), umetnika iz Mejna koji se sprema da proslavi sklapanje ugovora sa izdavačkom kućom. Na...

 • Под водата

  понеделник

  25.1.21

  02:55

  Под водата

  Underwater (2020)

  Еден екипаж од океанографски истражувачи се обидува да стигне до безбедност откако еден таинствен земјотрес го прекинува нивното подводно истражување и ја уништува станицата што се наоѓа на дното на Маријанскиот Ров....

 • Степфордските сопруги

  понеделник

  25.1.21

  12:50

  Степфордските сопруги

  The Stepford Wives (2004)

  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа доживува нервен слом и со нејзиниот сопруг Волтер (Метју...

 • Константин

  понеделник

  25.1.21

  21:20

  Константин

  Constantine (2005)

  Под улиците на современиот Лос Анџелес лежи свет на демони и ангели. Окултистот Џон Константин (Кијану Ривс) влегува во овој свет за да ѝ помогне на една полицајка да го истражи таинственото самоубиство на нејзината...

 • Те гледам

  понеделник

  25.1.21

  23:20

  Те гледам

  I See You (2019)

  Невообичаени случки измачуваат еден детектив од мал град, Грег Харпер (Џон Тени), и неговото семејство додека го истражува исчезнувањето на едно младо момче и бара начин да ѝ прости на богатата сопруга Џеки за...

 • Злокобна апликација

  вторник

  26.1.21

  01:20

  Злокобна апликација

  Bedeviled (2016)

  Pet prijatelja je napadnuto od strane natprirodnih sila, nakon što sa interneta skinu misterioznu aplikaciju. Da bi uspeli da se spasu i izvuku živu glavu moraće da se odreknu straha i veruju jedni drugima...

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.