ФИЛМОВИ Страница 1

 • Опасност од длабочините

  петок

  28.2.20

  23:20

  Опасност од длабочините

  The Shallows (2016)

  Додека сурфа на една изолирана плажа, Ненси навлегува во територијата на една голема бела ајкула. Иако се наоѓа на 200 метри од брегот, преживувањето се покажува како тешка работа за која ќе треба да вложи многу...

 • Зора на живите мртовци

  сабота

  29.2.20

  00:30

  Зора на живите мртовци

  Dawn of the Dead (2004)

  Сара Поли и Винг Рамс играат двајца од последните луѓе останати на Земјата во која дивеат зомби што јадат човечко месо. Со неколкумина други преживеани, тие мораат некако да избегаат до еден остров на кој наводно нема...

 • Упорно зло: Задгробен живот

  сабота

  29.2.20

  02:25

  Упорно зло: Задгробен живот

  Resident Evil: Afterlife (2010)

  Мила Јовович се враќа во улогата на Елис, во четвртиот дел на хит акциониот хорор филм. Во свет во кој владее вирусна инфекција, Алис ја продолжува својата потрага по преживеани кои ќе ги доведе до безбедно место....

 • Опасност од длабочините

  сабота

  29.2.20

  03:55

  Опасност од длабочините

  The Shallows (2016)

  Додека сурфа на една изолирана плажа, Ненси навлегува во територијата на една голема бела ајкула. Иако се наоѓа на 200 метри од брегот, преживувањето се покажува како тешка работа за која ќе треба да вложи многу...

 • Ноќна стража

  сабота

  29.2.20

  22:00

  Ноќна стража

  Nochnoy dozor (2004)

  Pre više od 1.000 godina potpisano je primirje između Gesera, Gospodara svetla, i Zavulona, Generala tame. Oni su se dogovorili da ljudima daju slobodu da se sami odluče kojoj će sili pripadati. Da bi održali...

 • Притаено зло: Одмазда

  сабота

  29.2.20

  22:45

  Притаено зло: Одмазда

  Resident Evil: Retribution (2012)

  Смртоносниот Т-вирус на корпорацијата “Чадор“ се шири низ светот, преобразувајќи ги обичните луѓе во легии од зомби. Човечката раса е пред изумирање и има само една надеж, а тоа е Алис (Мила Јовович)... Смртоносниот...

 • Човек од прачки

  недела

  01.3.20

  00:00

  Човек од прачки

  Wicker Man (2006)

  Policajac Haui odlazi u Škotsku na usamljeno ostrvo Samerajl u potrazi za nestalom devojčicom. On je vernik i otkrije da su stanovnici napustili hršćanstvo i prihvatili keltski paganski kult. Uz sve nedaće, stanovnici...

 • Упорно зло: Задгробен живот

  недела

  01.3.20

  00:30

  Упорно зло: Задгробен живот

  Resident Evil: Afterlife (2010)

  Мила Јовович се враќа во улогата на Елис, во четвртиот дел на хит акциониот хорор филм. Во свет во кој владее вирусна инфекција, Алис ја продолжува својата потрага по преживеани кои ќе ги доведе до безбедно место....

 • Ноћ вештица 5

  недела

  01.3.20

  02:30

  Ноћ вештица 5

  Halloween 5 (1989)

  Majkl je u prethodnom delu završio na dnu rake, ali ono što sada saznajemo je da se spasao eksplozije tako što je propao u kanal, kroz kanal se dokopao potoka, niz potok se spustio u šumarak i tu pronašao starca u...

 • Дневна стража

  недела

  01.3.20

  22:00

  Дневна стража

  Dnevnoy dozor (2006)

  Еден човек (Кабенски) кој служи во војната помеѓу силите на Светлината и на Темнината, се стекнува со еден уред кој може да го врати животот во Москва, кој речиси бил уништен во еден апокалиптичен настан. Со...

 • Зора на живите мртовци

  понеделник

  02.3.20

  02:05

  Зора на живите мртовци

  Dawn of the Dead (2004)

  Сара Поли и Винг Рамс играат двајца од последните луѓе останати на Земјата во која дивеат зомби што јадат човечко месо. Со неколкумина други преживеани, тие мораат некако да избегаат до еден остров на кој наводно нема...

 • Црна темница

  понеделник

  02.3.20

  02:25

  Црна темница

  Pitch Black (2000)

  Еден комерцијален транспортен брод и неговиот екипаж се уриваат на планета полна со крвожедни суштества кои излегуваат да се хранат само ноќе. Но тогаш дознаваат дека ќе се случи едномесечно затемнување на сонцето....

 • Ноћ вештица 5

  понеделник

  02.3.20

  03:45

  Ноћ вештица 5

  Halloween 5 (1989)

  Majkl je u prethodnom delu završio na dnu rake, ali ono što sada saznajemo je da se spasao eksplozije tako što je propao u kanal, kroz kanal se dokopao potoka, niz potok se spustio u šumarak i tu pronašao starca u...

 • Ајкула 2

  понеделник

  02.3.20

  10:30

  Ајкула 2

  Jaws 2 (1978)

  Шефот на полицијата на островот Амити мора да се бори повторно со човекојадна голема бела ајкула по нападот на брод со тинејџери меѓу кои е и неговиот син.

 • Црна темница

  понеделник

  02.3.20

  23:05

  Црна темница

  Pitch Black (2000)

  Еден комерцијален транспортен брод и неговиот екипаж се уриваат на планета полна со крвожедни суштества кои излегуваат да се хранат само ноќе. Но тогаш дознаваат дека ќе се случи едномесечно затемнување на сонцето....

Почеток « 1 2 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.