ФИЛМОВИ Страница 1

 • Џуно

  сабота

  3.12.22

  07:30

  Џуно

  Juno (2007)

  Џуно (Елен Пејџ) можеби изгледа многу паметна за своите години, но откако спие со својот соученик Бликер (Мајкл Цера), бремената тинејџерка наскоро дознава дека многу малку знае за животот. За среќа, Џуно отсекогаш...

 • Соник: Супер еж 2

  сабота

  3.12.22

  07:35

  Соник: Супер еж 2

  Sonic the Hedgehog 2 (2022)

  Омилениот син еж во светот се враќа за авантура на следното ниво во „Соник: Супер еж 2“. Откако се населува во Грин Хилс, Соник сака да докаже дека го има она што е потребно за да биде вистински херој. Неговиот тест...

 • Госпоѓа Хендерсон ви претставува

  сабота

  3.12.22

  07:40

  Госпоѓа Хендерсон ви претставува

  Mrs. Henderson Presents (2005)

  На скорешната вдовица, добростоечката г-ѓа Лора Хендерсон (Џуди Денч) ѝ е малку здодевно во меѓувоениот Лондон. Таа го купува запуштениот театар „Ветерница“ во Вест Енд и го убедува импресариото Вивијан Ван Дам (Боб...

 • Самохран родител: На море

  сабота

  3.12.22

  08:10

  Самохран родител: На море

  Far til fire: Til søs (2012)

  Самохран татко: Семејството се подготвува за венчавката на Соси и Питер, но додека куќата е свртено наопаку, семејството итно мора да замине за Фунен и да му помогне на татко му на Питер кој е посвоител, Скипер....

 • Мајчинска забава

  сабота

  3.12.22

  08:45

  Мајчинска забава

  Fun Mom Dinner (2017)

  Четири млади мајки, на кои им е заедничко само тоа што децата им одат иста градинка, одат на добронамерна вечера за да можат малку да одморат и да се разонодат. Но, полека работите излегуваат од контрола…

 • Исправљање Божиќа

  сабота

  3.12.22

  08:50

  Исправљање Божиќа

  Falling for Christmas (2021)

  Надарена организаторица забава добива задаќу помоќи младом менаџеру припремити божиќну забаву којом ќе спасити своју твртку.

 • Голата вистина за групата Жигули

  сабота

  3.12.22

  09:10

  Голата вистина за групата Жигули

  Golata istina za grupa Zhiguli (2021)

  На крајот од 80-тите, групата Жигули е на врвот од својата слава. Во денешно време тие се расправаат до смрт. Но поранешните музичари мора да се обединат скоро присилно. Проблемот е тоа што тие не се ниту малку...

 • Хотел Трансилванија

  сабота

  3.12.22

  09:40

  Хотел Трансилванија

  Hotel Transylvania (2012)

  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат чудовишта какви што се, без да им додеваат луѓето. Во еден...

 • Тоа што сум

  сабота

  3.12.22

  10:10

  Тоа што сум

  That's What I Am (2011)

  Приказна за созревањето на 12-годишното момче Енди, бистар ученик, којшто ќе стори сѐ само за да не го задеваат.Најпопуларниот наставник, господин Сајмон, ќе му даде задача на Енди да работи на еден проект со...

 • И глувците одат во рајот

  сабота

  3.12.22

  11:00

  И глувците одат во рајот

  Even Mice Belong in Heaven (2021)

  Филм за двајца смртни непријатели - малото глувче Визи и лисицата Вајтбели кои по еден несреќен настан се среќаваат во животинскиот рај. Тие ги губат своите природни инстинкти и стануваат најдобри пријатели. Нивната...

 • Писта

  сабота

  3.12.22

  11:15

  Писта

  The Runway (2010)

  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај лошите околности, луѓето од градот со заеднички сили...

 • Филмот на лутите птици

  сабота

  3.12.22

  11:25

  Филмот на лутите птици

  The Angry Birds Movie (2016)

  Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени прасиња, овие отпадници ќе мораат да откријат што планираат...

 • Како се пишува љубов

  сабота

  3.12.22

  11:55

  Како се пишува љубов

  The Rewrite (2014)

  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на подобро кога ќе запознае една шармантна самохрана мајка...

 • Бриџит Џонс: На работ на разумот

  сабота

  3.12.22

  12:05

  Бриџит Џонс: На работ на разумот

  Bridget Jones: The Edge of Reason (2004)

  Откако ќе најде љубов, Бриџит Џонс се прашува дали навистина има сè за што сонувала.

 • Филмот на лутите птици

  сабота

  3.12.22

  12:30

  Филмот на лутите птици

  The Angry Birds Movie (2016)

  Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени прасиња, овие отпадници ќе мораат да откријат што планираат...

Почеток « 1 2 3 ... 22 23 24 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.