ФИЛМОВИ Страница 1

 • Веруј у љубав

  четврток

  21.1.21

  23:20

  Веруј у љубав

  Keeping the Faith (2000)

  Nominiran za Oscara, Edward Norton (Primal Fear) režira i glumi u ovoj romantičnoj komediji, u kojoj glume i Ben Stiller (Svi su ludi za Mary) i Jenna Elfman (Dharma i Greg). Najbolji prijatelji od malih nogu, Jake...

 • Подготвена или не

  петок

  22.1.21

  01:15

  Подготвена или не

  Ready or Not (2019)

  Во оваа мрачна хорор-комедија Самара Вивинг игра млада невеста која се наоѓа во смртна опасност кога открива дека богатото и ексцентрично семејство на нејзиниот сопруг секогаш спроведува смртоносен свадбен ритуал....

 • Поштанске загонетке: Тежи пут

  петок

  22.1.21

  06:00

  Поштанске загонетке: Тежи пут

  Signed, Sealed, Delivered: The Road Less Travelled (2018)

  Ekipa otkriva kameru iz 1980-ih godina i kreće na put kako bi pronašli dječaka za kojeg strahuju da bi mogao biti otet.

 • Се оженив за вештерка

  петок

  22.1.21

  06:45

  Се оженив за вештерка

  Bewitched (2005)

  Glumac koji već dugo nije popularan pokušava da ubedi savršenu ženu da glumi Samantu u adaptaciji klasične televizijske serije; ženu koja je, što njemu nije poznato, u stvari veštica! Glumac koji se bori za opstanak,...

 • Волшебни приказни

  петок

  22.1.21

  07:20

  Волшебни приказни

  Bedtime Stories (2008)

  Авантуристичка комедија во која Адам Сендлер го глуми СКИТЕР БРОНСОН, хотелски хаусмајстор чиј живот засекогаш се менува кога приспивните приказни кои ги раскажува на своите внука и внук почнуваат мистериозно да се...

 • Алвин и верверичките: Големото патешествие

  петок

  22.1.21

  07:50

  Алвин и верверичките: Големото патешествие

  Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (2015)

  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат три дена да стигнат до него и да го спречат...

 • Маскирани шпиони

  петок

  22.1.21

  09:00

  Маскирани шпиони

  Spies in Disguise (2019)

  Супер шпионот Ленс Стерлинг и научникот Волтер Бекет се крајни спротивности. Но ова необично дуо мора да се здружи во последната мисија за спасување на светот кога експеримент го трансформира Ленс во храбар, опасен,...

 • Крајбрежни елити

  петок

  22.1.21

  10:40

  Крајбрежни елити

  Coastal Elites (2020)

  Пет ликови (Бет Мидлер, Кетлин Девер, Ден Леви, Сара Полсон и Иса Реј) се исповедаат за карантинот што ги допрел нивните животи за време на пандемијата во 2020 г. и за животот во светот на длабоко поделената политика....

 • Маќеа

  петок

  22.1.21

  11:25

  Маќеа

  Stepmom (1998)

  Сузан Сарандон игра смртно болна мајка која мора да се помири дека новата жена во животот на нејзиниот поранешен сопруг ќе им биде маќеа на нејзините деца. Исто во главните улоги: Џулија Робертс.

 • Поштанске загонетке: До олтара

  петок

  22.1.21

  12:00

  Поштанске загонетке: До олтара

  Signed, Sealed, Delivered: To the Altar (2018)

  Planovi za vjenčanje Rite i Normana raspadaju se nekoliko dana prije svečanosti, pa njih dvoje mora izvršiti određene promjene.

 • Кунг фу панда 2

  петок

  22.1.21

  12:00

  Кунг фу панда 2

  Kung Fu Panda 2 (2011)

  По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, но неговиот нов живот е под закана од појавата на еден нов и моќен негативец, кој планира да употреби тајно оружје за да ја освои Кина и да ја...

 • Осамениот ренџер

  петок

  22.1.21

  12:40

  Осамениот ренџер

  The Lone Ranger (2013)

  Индијанскиот воин Тонто (Џони Деп) и шерифот Џон Рид (Арми Хамер) се спротивни личности кои ги спојува судбината и потребата да се здружат за да се борат против алчноста и корупцијата. Од продуцентот Џери Брукхајмер...

 • Шифра: Чистач

  петок

  22.1.21

  13:00

  Шифра: Чистач

  CODE NAME: THE CLEANER (2007)

  Kad se jednog jutra mamuran probudi u hotelskoj sobi pored leša nepoznatog muškarca, Džejk shvata da ne zna ko je, gde se nalazi i kako je tu dospeo. Otkrivši da je ubijeni muškarac, agent FBI i da je sobom nosio...

 • Железниот џин

  петок

  22.1.21

  14:10

  Железниот џин

  The Iron Giant (1999)

  Во 1957 година, во навидум идиличниот град Роквел во државата Мејн живее Хогарт, инвентивно 9-годишно момче кое фантазира за вонземски инвазии и за борба со комунистички агенти. Еден ден Хогарт слуша некој локален...

 • Луда љубав

  петок

  22.1.21

  14:55

  Луда љубав

  Crazy Kind of Love (2013)

  Kada izgleda da su vam potonule sve lađe, i da vam se ruši porodično gnezdo, iznenadni dolazak jedne osobe u kuću može promeniti sve… Jer, ona je tek od nedavno samohrana majka koja mora odgajati dva sina. Kada se...

Почеток « 1 2 3 ... 8 9 10 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.