Филмови Страница 1

 • Писател од сенка

  петок

  24.5.24

  02:11

  Писател од сенка

  The Ghost Writer (2010)

  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише своите мемоари. Кога неговиот соработник ќе се удави, на...

 • Каламити, детството на Марта Џејн Канари

  петок

  24.5.24

  06:00

  Каламити, детството на Марта Џејн Канари

  Calamity, une enfance de Martha Jane Cannary (2020)

  Америка, 1863. 12-годишната Марта Џејн патува со своето семејство и многу други на американскиот Запад во потрага по подобар живот. Кога татко ѝ ќе се повреди, таа мора да се грижи за нејзините браќа и сестри и да...

 • Каубој Бибоп

  петок

  24.5.24

  06:00

  Каубој Бибоп

  Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (2001)

  Во вселенскиот брод, на Бибоп, Спајк и на неговиот тим ловци на награди им е здодевно. Но вестите менуваат сè: на автопат до Марс, непосредно пред Ноќта на вештерките, негативците разнесуваат резервоар за хемикалии....

 • Сите ја сакаат Жана

  петок

  24.5.24

  07:27

  Сите ја сакаат Жана

  Tout le Monde Aime Jeanne (2022)

  Сите секогаш ја сакале Жана. Овие денови, таа се мрази себеси. До гуша во долгови, таа мора да оди во Лисабон за да го продаде станот на мајка ѝ, која починала пред една година. На аеродромот, таа налетува на Жан,...

 • Ѕвездени кучиња: Тропска авантура

  петок

  24.5.24

  08:55

  Ѕвездени кучиња: Тропска авантура

  Space Dogs: Tropical Adventure (2020)

  Кога мистериозен и опасен вртлог се појавува во Атлантскиот океан, астронаутите Белка и Стрелка одат да истражат. Со помошта од нивните добри другари, Белка и Стрелка мора повторно да бидат храбри и херојски да ја...

 • Малиот директор:Семеен бизнис

  петок

  24.5.24

  13:47

  Малиот директор:Семеен бизнис

  The Boss Baby 2: Family Business (2021)

  Браќата Темплтон се пораснати и повеќе не се толку блиски. Но, ново бебе директор со нова технологија има начин како да ги спои повторно и како да го развие семејниот бизнис.

 • Филмот на лутите птици 2

  петок

  24.5.24

  15:31

  Филмот на лутите птици 2

  The Angry Birds Movie 2 (2019)

  Кога се појавува закана што ги доведува во опасност островите на птиците и прасињата, нелетачките лути птици се здружуваат со неколку зелени прасиња за да формираат лабилно примирје и да состават супертим за да си ги...

 • Мадагаскар: Бегство во Африка

  сабота

  25.5.24

  05:45

  Мадагаскар: Бегство во Африка

  Madagascar: Escape 2 Africa (2008)

  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това предаден в зоопарк. След това се връщаме обратно в...

 • Скокалче

  сабота

  25.5.24

  06:00

  Скокалче

  Hop (2011)

  Од создавачите на “Одвратниот јас“ и режисерот на блокбастерот “Алвин и верверичките“ пристигнува сосема новата комедија за слатките, девојките и рокенролот! Спојувајќи ја модерната анимација со акција во живо, филмот...

 • Авантурите на Тинтин

  сабота

  25.5.24

  06:50

  Авантурите на Тинтин

  The Adventures of Tintin (2011)

  Стивен Спилберг и Питер Џексон се создавачите на овие епски авантури на Тинтин, прикажувајќи ги интересниот млад известувач и неговото верно куче Снешко додека откриваат една макета на брод, која носи експлозивна...

 • Легија на суперхерои

  сабота

  25.5.24

  07:51

  Легија на суперхерои

  Legion of Super-Heroes (2023)

  Уништена од загубата на мајка ѝ и родната планета Криптон, Супердевојката, позната како Кара Зор-Ел, се бори да се прилагоди на својот нов живот на Земјата и покрај тоа што нејзиниот братучед Супермен ѝ е ментор.

 • Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  сабота

  25.5.24

  09:01

  Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  Spider-Man: Across the Spider-Verse (2023)

  Мајлс Моралес се катапултира низ Мултиверзумот, каде што наидува на тим Пајак-Луѓе задолжени да го заштитат неговото постоење. Кога хероите се судираат за тоа како да се справат со нова закана, Мајлс мора да...

 • Тед - Изгубениот истражувач

  сабота

  25.5.24

  10:40

  Тед - Изгубениот истражувач

  Las aventuras de Tadeo Jones (2012)

  Авантурист во обид, Тад Џонс, бара изгубен град во спектакуларната 3Д комедија, која ќе ве прошета од амазонските џунгли до планинските врвови на Анди.

 • Размер

  сабота

  25.5.24

  11:15

  Размер

  Scale (2022)

  Возејќи по автопатот, Вил го губи чувството за размер. Како што се продлабочува неговата уништувачка зависност од дрога, тој се бори да се потсети на редоследот на настаните што доведоа до неговата тешка ситуација,...

 • Лоракс

  сабота

  25.5.24

  13:31

  Лоракс

  The Lorax (2012)

  Фантастичниот свет на д-р Сус оживува како никогаш порано во оваа визуелно спектакуларна 3Д авантура од создавачите на „Одвратниот јас“. Дванаесетгодишниот Тед ќе стори сѐ за да го најде дрвото Трифула и да ја...

Почеток « 1 2 3 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.